• Danielewicz (16)
  • Surdykowski (30)

GKS Katowice: Pawełek - Jędrych, Mączyński, Anon, Błąd (67. Śpiączka), Poczobut, Puchacz, Lisowski, Habusta (46. Rzonca), Wawrzyniak, Woźniak.

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz - Sylwestrzak, Zawistowski, Pietruszka, Danielewicz, Surdykowski (83. Żyra), Przybecki (75. Podgórski), Mikołajczak, Grzelczak, Kobryń, Wołąkiewicz (60. Boczek).

GieKSa na Bukową wracała w dobrych nastrojach po zwycięstwach w Jastrzębiu i Opolu. Mimo wszystko sytuacja drużyny z Katowic nadal jest bardzo trudna, dlatego przed własną publicznością piłkarze trenera Dariusza Dudka chcieli iść za ciosem. W składzie zabrakło kontuzjowanego Radka Dejmka, którego zastąpił Jakub Wawrzyniak. Gospodarze rozpoczęli fantastycznie, bo już w 1. minucie Tymoteusz Puchacz wyprzedził obrońców po podaniu Arkadiusz Woźniaka i wpakował piłkę do bramki Radosława Janukiewicza. Chojniczanka rzuciła się do odrabiania strat i w 17. minucie Krzysztof Danielewicz strzałem głową doprowadził do wyrównania.

GKS w kolejnych minutach był w stanie stworzyć kilka groźnych akcji. Bramkarza Chojniczanki pokonać próbowali Adrian Błąd, Tymoteusz Puchacz i David Anon, ale każdy strzał mijał bramkę o centymetry. W 26. minucie zawodnik gości zagrywał ręką we własnym polu karnym, sędzia mimo to nie zdecydował się użyć gwizdka. Chwilę później Chojniczanka wykorzystała szansę z rzutu rożnego i Janusz Surdykowski strzałem głową znalazł miejsce na długim słupku bramki GKS-u. Obraz gry się nie zmienił, tym razem to podopieczni trenera Dariusza Dudka szukali gola na remis. W 45. minucie po faulu w polu karnym Chojniczanki przed szansą stanął Adrian Błąd. Niestety jego próba z jedenastki przeleciała nad poprzeczką bramki Radosława Janukiewicza.

Na drugą część gry wracaliśmy więc przegrywając 1:2. Trener Dudek zdecydował się na jedną zmianę. Jakuba Habustę zastąpił Callum Rzonca. Gospodarze mieli wyraźną przewagę, ale nie potrafili jej przełożyć na konkretne okazje do strzelenia gola. W 67. minucie na boisku zameldował się Bartosz Śpiączka, który miał pomóc ofensywnej grze GieKSy. Cały czas to my byliśmy przy piłce próbując złamać defensywę rywala. Jednak Chojniczanka szczelnie pilnowała dostępu do swojej bramki i dopiero w 93. minucie Bartosz Śpiączka dołożył nogę do dośrodkowania i rzutem na taśmę uratował dla katowiczan punkt!

Koniec, podział punktów.

Żółta dla Boczka.

Jeszcze jedna szansa ze stałego fragmentu dla GKS-u.

GOOOOOOL! ŚPIĄCZKA WYRÓWNUJE!

Doliczone 4 minuty.

Nie potrafimy się przedrzeć przez obronę gości.

ANON! Niestety jego strzał głową obok słupka bramki gości.

Niestety nie jesteśmy w stanie zbliżyć się do bramki Chojniczanki, ale jeszcze się nie poddajemy!

Surdykowskiegog zmieni Paweł Żyra.

Rzonca stracił piłkę i sfaulował w środku pola, Chojniczanka cały czas szczelnie broni.

Za mocno Puchacz, ale cały czas jesteśmy przy piłce.

Rzut rożny dla GieKSy, walczymy!

Woźniak świetnie wyłożył Mączyńskiemu, ale jego strzał wysoko ponad bramką.

Kolejny zawodnik Chojniczanki leży we własnym polu karnym, kolejna przerwa w grze.

Przybeckiego zastąpi Jacek Podgórski.

Groźna próba Surdykowskiego mija słupek naszej bramki.

Szansa dla Chojniczanki, ale Przybecki szczęśliwie dla nas źle trafia w piłkę.

Problemy Poczobuta.

Śpiączka zmusza bramkarza do wybicia piłki na aut.

Rzut rożny dla Chojniczanki.

Dużo szczęścia w naszym polu karnym, piłka odbija się przed Mariuszem Pawełkiem i szczęśliwie nie została skierowana w światło bramki.

Bartosz Śpiączka za Adriana Błąda.

Goście wyprowadzają kontrę, ale udał się ją zatrzymać.

Kolejny rzut rożny dla GieKSy.

Atakujemy i cały czas szukamy swojej szansy.

Kolejna nieudana próba Adriana.

Dośrodkowanie Błąda, ale nad głowami wszystkich.

Huberta Wołąkiewicza zastąpił Tomasz Boczek.

Jeden z naszych zawodników faulował w pojedynku główkowym. Zacznie Janukiewicz.

Rzut rożny dla katowiczan po dośrodkowaniu Puchacza.

Wrzutka w szesnastkę Chojniczanki, ale Janukiewicz pewnie łapie.

Żółta kartka dla Rzoncy.

Akcja Anona lewą stroną, ale obrońca wybija piłkę o jego nogę.

Nieudana wrzutka Puchacza.

Lisowski szukał kolegów w szesnastce, obrońca Chojniczanki wybija na rzut rożny.

Lisowski się poślizgnął, szansa dla Chojniczanki, ale strzał daleko obok bramki.

Na Bukowej miecz ogląda 1930 widzów.

Piłka na głowie Lisowskiego, ale ten nie oddaje strzału w światło bramki.

Rzut wolny dla Chojnic, ale Pawełek pewnie łapie.

Callum Rzonca zmienił Jakuba Habustę.

Zaczynamy drugą część. WALCZYMY GIEKSA!

• 45+3 min

• 45+3 min

Woźniak próbował przelobować Janukiewicza, ale nieskutecznie.

Jeszcze rzut rożny po strzale Puchacza.

Niestety Błąd myli się z karnego.

Mamy jednak dwóch naszych poszkodowanych w polu karnym.

Rzut karny dla GieKSy!

Puchacz próbował się przedrzeć w szesnastce, ale piłka znalazła się za linią boczną.

Kontra GieKSy, ale Mączyński za mocno dośrodkowuje.

Pewna interwencja Mariusza Pawełka.

Teraz Mączyński fauluje na 30 metrów przed naszą bramką.

Mączyński szukał w polu karnym Anona, niewiele zabrakło.

Walka w środku pola, próbujemy przejąć piłkę i skonstruować akcję, ale goście dobrze reagują.

Problemy Mateusza Mączyńskiego po starciu z rywalem, ale nasz obrońca już się podnosi.

Surdykowski po strzale głową znalazł miejsce na długim słupku.

Niestety tracimy drugą bramkę.

Jeszcze jeden rzut rożny dla gości po nieudanym wyrzucie Pawełka.

Przybecki znów pomknął i znów podawał, ale tym razem dopisuje nam szczęście. Rzut rożny dla Chojniczanki.

Ewidentne zagranie ręką w polu karnym Chojnic. Sędzia nie decyduje się jednak użyć gwizdka.

Teraz próba Anona! Niestety znów mija światło bramki.

Potężny strzał Puchacza! Centymetry nad poprzeczką.

Niebezpieczna strata Kuby Wawrzyniaka, ale szybko naprawia błąd.

Oba zespoły teraz bardzo agresywnie próbując jak najszybciej odebrać sobie piłkę.

Błąd z 30 metrów! Minimalnie obok słupka.

Kontra GKS-u. Puchacz szukał Błąda w szesnastce, ale podanie przerwane przez obrońcę.

Danielewicz wykończył dobrą wrzutkę Przybeckiego i znalazł miejsce obok Pawełka. Walczymy dalej!

Krzysztof Danielewicz doprowadza do wyrównania.

Kolejny strzał z dystansu Chojniczanki, ale tym razem próba bardzo niecelna.

Szansa na kontrę GKS-u w ostatniej chwili przerwana przez obrońcę.

Goście szukają swoich szans poprzez wrzutki bezpośrednio w nasze pole karne.

Jeden z zawodników Chojniczanki leży na boisku po starciu w powietrzu z Habustą.

Strzał głową przelatuje obok słupka bramki Pawełka.

Mączyński fauluje Przybeckiego, szansa dla Chojnic na wrzutkę w nasze pole karne.

Potężny strzał sprzed naszego pola karnego, Chojniczanka chce szybko odrobić straty.

Groźne podanie w nasze pole karne, szczęśliwie żaden z graczy Chojniczanki nie zamykał.

Mimo wszystko musimy pozostać czujni i szukać okazji na podwyższenie wyniku.

Co za otwarcie GKS-u!

GOOOOOOL! Kolejny rajd Puchacza!

Do boju GieKSa!

• Piłkarze obu drużyn na boisku. Za moment rozpoczynamy!

• Dzisiaj bez kontuzjowanego Radka Dejmka. Jego miejsce w pierwszej jedenastce zajmie Jakub Wawrzyniak.

• Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach z rzędu GieKSa wraca na Bukową, by w zaległym meczu 25. kolejki zmierzyć się z Chojniczanką Chojnice. Spróbujemy się rywalowi zrewanżować za porażkę z rundy jesiennej.