• Błąd (28)
  • Błąd (64)

GKS Jastrzębie: Gostomski - Kulawiak, Wolniewicz, Szymura, Gojny, Spychała (79. Skórecki), Jaroszek (46. Adamek), Jadach, Tront, Ali (70 Szczęch), Wróbel.

GKS Katowice: Pawełek - Jędrych, Mączyński, Anon (70. Łyszczarz), Błąd, Poczobut, Puchacz (59. Rumin), Tabiś (86. Lisowski), Habusta, Dejmek, Woźniak.

W ostatnich sezonach derbowe mecze rzadko toczyły się po myśli GieKSy. W 24. kolejce Fortuna 1 ligi mieliśmy szansę na przełamanie. Podopieczni trenera Dariusza Dudka - po 10 latach od ostatniego meczu - zagrali wyjazdowe spotkanie z GKS-em Jastrzębie. W pierwszej jedenastce gości zabrakło Bartosza Śpiączki, który pauzował za nadmiar kartek. Jego miejsce zajął Arkadiusz Woźniak. Pierwsza część meczu nie przyniosła klarownych sytuacji dla żadnej ze stron. Dopiero w 28. minucie jeden z obrońców jastrzębian zagrywał ręką w polu karnym po naszej próbie dośrodkowania. Jedenastkę na gola zamienił Adrian Błąd. To była pierwsza bramka katowiczan w rundzie wiosennej.

Przed końcem pierwszej połowy dobrą szansę miał jeszcze David Anon próbujący strzału z bardzo ostrego kąta. Hiszpan chciał zmieścić piłkę w długim rogu, ale jego próba okazała się nieprecyzyjna. Za pierwszą połowę należało także pochwalić Mariusza Pawełka, który kilkukrotnie dobrze interweniował, ratując GieKSę przed utratą bramki.

Zdeterminowani gospodarze od początku drugiej części mocno naciskali. Przyniosło to efekt w postaci zagrania ręką jednego z naszych obrońców w polu karnym. Strzał z jedenastu metrów na bramkę w 58. minucie zamienił Kamil Szymura. GieKSa po utracie gola odzyskała inicjatywę. W efekcie Adrian Błąd w 64. minucie wykorzystał błąd obrony rywala i zmieścił piłkę w siatce strzałem z woleja. Katowiczanie po raz drugi w tym meczu objęli prowadzenie. Końcówka derbowego spotkania była bardzo nerwowa. Jastrzębianie co chwilę dośrodkowywali w nasze pole karne ze stałych fragmentów gry. Mimo to graczom z Katowic udało się utrzymać wynik do końca i wygrać po raz pierwszy w rundzie wiosennej.

• 90+6 min

KONIEC! 3 punkty w Jastrzębiu!

Pawełek łapie!

Jeszcze jeden rzut wolny dla gospodarzy.

Łyszczarz miał pustą bramkę z 40 metrów, ale jego strzał zatrzymany przez obrońcę.

Gramy już doliczony czas gry.

Strzał w mur!

Żółta kartka dla Mączyńskiego.

Rzut wolny dla gospodarzy. 20 metrów do bramki, będzie bardzo groźnie.

Woźniak szukał Łyszczarza, ale ten na spalonym.

Wojciech Lisowski zmienia Kacpra Tabisia.

Pawełek faulowany przy próbie wrzutki, mała przepychanka na boisku.

Cały czas dośrodkowania w nasze pole karne, tym razem Pawełek łapie lekki strzał głową.

Mocny strzał z rzutu wolnego, ale Pawełek piąstkuje. Przez ostatnie minuty tylko się bronimy.

Żółta kartka dla Jędrycha.

Zmiana gospodarzy. Wchodzi Patryk Skórecki zmieniają Macieja Spychałę.

Poczobut zatrzymuje dośrodkowanie.

Jeszcze jeden stały fragment dla jastrzębian.

Bardzo groźna próba, na szczęście piłka przeleciała obok słupka.

Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

Żółta kartka dla Łyszczarza za wejście w nogi rywala.

Teraz do gospodarze próbują konstruować na naszej połowie. Musimy pozostać czujni w obronie.

Jeden z naszych zawodników leży w polu karnym.

Kolejna szansa z rzutu rożnego dla gospodarzy.

W GieKSie Adrian Łyszczarz zastąpi Davida Anona.

Dominik Szczęch za Farida Aliego.

Błąd wybija piłkę z szesnastki.

Faul przed naszym polem karnym. Szansa na wrzutkę dla gospodarzy.

Jędrych faulowany w polu karnym.

Atakujemy, próba lewą stroną, ale dobra reakcja obrony z Jastrzębia.

BŁĄD!!!! Piękny strzał naszego zawodnika i znów prowadzimy.

Anon szukał w polu karnym Rumina, ale obrońca uprzedził naszego defensora.

Zatrzymujemy kontrę gospodarzy prowadzoną prawą stroną.

Próbował Błąd, ale jego strzał nogą odbity od nogi defensora.

Dwa dośrodkowanie GieKSy z rzutów rożnych,ale żadne nie dotarło do celu.

Daniel Rumin zastąpił Tymoteusza Puchacza.

1:1, strzelcem Szymura.

Niestety, rzut karny dla gospodarzy.

Oddalamy zagrożenie.

Kontra gospodarzy i rzut rożny dla jastrzębian.

Habusta źle odgrywa po wrzucie z autu.

Mączyński szukał długiego podania do Woźniaka, ale próba za mocna.

Zamieszanie w szesnastce GieKSy, jeden z naszych graczy leży na boisku.

Rzut rożny dla gospodarzy.

Groźnie w naszym polu karnym, ale dobra asekuracja naszych obrońców w polu karnym.

Dobre dośrodkowanie ze stałego fragmentu jastrzębian, ale zaczynamy od własnej bramki.

Żółta kartka dla Puchacza za symulowanie faulu.

Kamil Adamek zmienił Bartosza Jaroszka w drużynie gospodarzy.

Wracamy na drugą część meczu!

Koniec pierwszej części gry.

Doliczona minuta.

Pawełek wyprzedził rywala w wyścigu po piłkę.

Naciskany przez rywala Dejmek wywalczył aut dla GieKSy.

Żółta kartka dla Bartłomieja Poczobuta.

Próbowaliśmy akcji prawą stroną, ale obrońca zatrzymuje podanie Poczobuta do Tabisia.

Żółta kartka dla Jakuba Wróbla.

Rzut rożny dla GieKSy po akcji lewą stroną.

Habusta leżał przez chwilę na boisku, ale już wszystko w porządku.

Kontra GieKSy, Anon strzelał z ostrego kąta, ale ostatecznie piłka na aucie.

Pawełek broni bardzo trudny strzał Aliego.

Woźniak próbował ograć rywala jeden na jeden, ale nieudany drybling naszego zawodnika.

Strzał z dystansu gospodarzy, ale Pawełek pewnie łapie.

GOOOOL! Adrian Błąd!

Rzut karny dla GieKSy po ręce jednego z obrońców gospodarzy.

Strzał głową minimalnie obok słupka bramki Pawełka.

Pawełek paruje na rzut rożny trudną piłkę wstrzeloną przez Aliego.

Kolejny faul na naszej połowie i kolejna szansa na dogranie piłki w szesnastkę GieKSy.

Pawełek znów łapie.

Rzut wolny dla Jastrzębia, nabita przed polem karnym ręka Anona.

Habusta mocno podaje do Anon, ale piłka ląduje na aucie.

Pawełek łapie piłkę.

Dobra interwencja Dejmka, kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

Tym razem Błąd zdecydowanie za mocno. Próbujemy konstruować akcje lewą stroną boiska.

Złe dośrodkowanie Mączyńskiego z lewej strony.

Szymura z dobrą okazję i szansą na strzał, ale próba przeleciała obok słupka.

Odpowiedzieli gospodarze, ale Tabiś zatrzymuje kontrę w naszym polu karnym.

Kontra GieKSy, strzał Puchacza, ale niestety trafia w obrońcę.

Jastrzębie wycofane i czeka na nasz błąd w ataku pozycyjnym.

Długie podanie do Woźniaka, ale ten na pozycji spalonej.

Mączyński z próbą dośrodkowania, ale przerwana na pierwszym obrońcy.

Próba prostopadłej piłki w nasze pole karne, ale bardzo niedokładna.

Puchacz próbował ograć rywala w pojedynku jeden na jeden, ale za mocno wyrzucił sobie piłkę i tak opuszcza boisko.

Blisko zamknięcia dośrodkowania jeden z naszych graczy, ale piłka ostatecznie poza boiskiem.

Poczobut faulowany przed szesnastką, będzie szansa na wrzutkę w szesnastkę jastrzębian.

Rzut rożny dla GieKSy.

Pawełek na raty wyciąganie dośrodkowanie. Asekurowany przez Kacpra Tabisia.

Teraz próba Poczobuta dogrywającego do Woźniaka, ale ponownie nasz zawodnik zablokowany przez obrońcę gospodarzy.

Jędrych szukał długim podaniem Anona, ale ten zablokowany przez obrońcę.

Próba dośrodkowania w nasze pole karne, ale bardzo niedokładne.

Do boju GieKSa!

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą już na boisko. Za moment rozpoczynamy mecz!

• GieKSa wróciła do Jastrzębia po 10 latach. Ostatni mecz na boisku przy Harcerskiej wygraliśmy 1:0 po bramce Gražvydasa Mikulėnasa.

• W składzie GKS-u kilka zmian. Pierwszy mecz w tej rundzie rozegra Bartłomiej Poczobut. Natomiast pauzującego za kartki Bartosza Śpiączkę zastąpi Arkadiusz Woźniak.