• Musiolik (90)

GKS Katowice: Baran - Jędrych, Rzonca (55. Piesio), Mączyński, Anon (68. Bronisławski), Błąd, Puchacz, Śpiączka, Lisowski, Habusta, Dejmek.

Raków Częstochowa: Gliwa - Petrasek, Niewulis, Sapała, Malinowski (80. Bartl), Schwarz, Listkowski (85. Friday Eze), Zachara (59. Szczepański), Kun, Kasperkiewicz, Musiolik.

Po nieudanej inauguracji rundy wiosennej w Suwałkach, GKS Katowice wrócił na Bukową, by zmierzyć się z liderem tabeli Fortuna 1 ligi - Rakowem Częstochowa. Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagrali Kacper Tabiś oraz Arkadiusz Woźniak. Natomiast do pierwszej jedenastki po raz pierwszy na wiosnę zameldowali się Wojciech Lisowski, Mateusz Mączyński i Tymoteusz Puchacz.

W pierwszym fragmencie Raków starał się kontrolować ruch piłki, a GieKSa liczyła na kontry. W 27. minucie przed szansą stanął Bartosz Śpiączka po dobrym podaniu w szesnastkę od Davida Anona. W ostatnim momencie uprzedził go obrońca, który dotykał piłki ręką. Sędzia nie zdecydował się jednak użyć gwizdka. Chwilę później Bartosz miał jeszcze jedną szansę w pojedynku z obrońcą, ale jego lob przeleciał nad bramkarzem i nad poprzeczką.

Wynik otworzyli jednak częstochowianie. W 37. minucie Tomas Petrasek pokonał Krzysztofa Barana strzałem głową po rzucie wolnym. Raków ma jednych z najlepiej grających głową piłkarzy w lidze, co po kilku próbach udało im się potwierdzić. Do szatni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem stawiając GieKSę w bardzo trudnej sytuacji. Podopieczni trenera Dariusza Dudka nacisnęli i pierwsze minuty drugiej połowy toczyły się na połowie Rakowa. W 59. minucie strzał głową po rzucie rożnym GKS-u odbił się od poprzeczki bramki Michała Gliwy! Niewiele zabrakło, by doprowadzić do wyrównania.

Niestety katowiczanie nie byli w stanie stworzyć więcej dogodnych sytuacji. W 73. minucie drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Arkadiusz Jędrych. Gospodarze do końca grali w dziesiątkę. W 83. minucie Sławomir Musiolik dobił GieKSę po znakomitej kontrze gości. Nic więcej katowiczanie nie byli w stanie już zrobić. W 90. minucie Musiolik strzelił dla Rakowa trzecią bramkę zamykając spotkanie.

Koniec.

3:0. Ponownie Musiolik.

Żółta kartka dla Kasperkiewicza.

Friday Eze wchodzi za Marcina Listkowskiego.

Znakomita kontra Rakowa zakończona pewnym strzałem.

Musiolik strzela na 2:0.

Złe dośrodkowanie Lisowskiego.

Mocny strzał Mączyńskiego, ale prosto w Gliwe.

Daniel Bartl zmienia Piotra Malinowskiego.

Bronisławski z piłką przed szesnastką, ale źle podaje do Puchacza.

Kilka strzałów zza szesnastki Śpiączki, ale Gliwa pewnie interweniuje.

Druga żółta kartka dla Jędrycha, w konsekwencji czerwona.

Kolejny rzut rożny dla Rakowa.

Błąd fauluje przy walce o piłkę.

Groźnie w naszym polu karnym po wrzutce z rzutu rożnego. Jeden z graczy Rakowa nie trafił w piłkę w doskonałej sytuacji.

Dominik Bronisławski zmienia Davida Anona.

Żółta kartka dla Jędrycha za powstrzymywanie kontry.

Szansa na kontrę, ale Piesio psuje podanie do Błąda.

Wojciech Lisowski przez chwilę leżał na boisku. Już się podnosi i kontynuujemy grę.

Habusta wybija piłkę na rzut rożny.

Miłosz Szczepański zmienia Mateusza Zacharę.

Poprzeczka!

Strzał Puchacza, obrońca wybija na rzut rożny.

Ręka gracza Rakowa przed szesnastką. Szansa na wrzutkę dla GieKSy.

Zmiana w GieKSie. Callum Rzonca schodzi, na boisku melduje się Grzegorz Piesio.

Rajd Błąda. Niestety stracił piłkę przed strzałem.

Żółta kartka dla Calluma Rzoncy.

Rzut rożny dla Rakowa po kontrze lewą stroną.

Akcje toczą się na połowie gości, ale na razie bez skutecznego zagrożenia bramce Gliwy.

Naciskamy, walczymy o piłkę, ale obrona Rakowa pozostaje bezbłędna.

Wracamy na drugą część. Do boju GKS!

Koniec pierwszej części.

Minuta doliczona

Żółta kartka dla Niewulisa za faul na Śpiączce.

Piłka przed szesnastką GKS-u, ale nieprecyzyjny strzał gości.

Kolejny faul przed polem karnym GKS-u. Kolejna szansa na wrzutkę dla częstochowian.

Gol Petraska z główki.

Faul na 25 metrze przed naszą bramką, Raków z szansą na dośrodkowanie.

Długa akcja prawą stronę Rakowa. Dośrodkowanie zakończone strzałem, który przeleciał nad poprzeczką bramki Barana.

Strzał Lisowskiego z 20 metrów, ale nie był w stanie zaskoczyć Gliwy.

Śpiączka przed doskonałą szansą, próbował lobem, ale przerzucił piłkę nad poprzeczką.

Raków teraz długo rozgrywa piłkę.

Przed szansą Śpiączka po dobrym podaniu od Anona! Zabrakło niewiele. Obrońca Rakowa dotykał piłkę ręką, ale sędzia nie zdecydował się użyć gwizdka.

Raków skutecznie przerywa każdą próbę kontry katowiczan.

Potężna bomba na bramkę Barana, minimalnie mija słupek naszej bramki.

Rykoszet po dośrodkowaniu Śpiączki. Gliwa łapie.

Nakładka na Puchaczu, na szczęście wszystko w porządku z naszym zawodnikiem.

Raków lewą stroną, ale zagrożenie oddalone wybiciem na aut.

Groźnie w polu karnym GKS-u. Spore zamieszanie i strzał Rakowa, ale zatrzymany przez obrońcę.

Habusta faulował przy próbie odbioru. Raków z szansą na wrzutkę w pole karne GieKSy.

Była szansa na kontrę GKS-u, ale Anon za mocno wypuścił sobie piłkę i próbując ratować podanie faulował rywala.

Szukamy długich podań, ale goście na razie kontrolują grę na własnej połowie.

Raków stara się rozgrywać piłkę od linii obrony.

Gra się uspokoiła, piłka głównie w środku pola.

Jeden z graczy Rakowa leży na boisku po starciu z naszą obroną.

Piłka odbita od nogi obrońcy Rakowa minimalnie mija słupek bramki gości.

Rzut rożny dla GieKSy.

Puchacz wrzucał na głowę Lisowskiego, naszemu obrońcy niewiele zabrakło.

Kontra GKS-u. Faul na Puchaczu, teraz my mamy szansę na dośrodkowanie w pole karne.

Baran wybija na rożny.

Faul przed szesnastką GKS-u, szansa dla Rakowa na wrzutkę.

Do boju GieKSa!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko. Za moment rozpoczynamy spotkanie.

• W składzie GKS-u względem poprzedniego meczu kilka zmian. Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagrają Kacper Tabiś i Arkadiusz Woźniak, natomiast do pierwszej jedenastki po raz pierwszy na wiosnę zameldowali się Wojciech Lisowski, Mateusz Mączyński oraz Tymoteusz Puchacz.

• Przed meczem odbędzie się minuta ciszy za górników zmarłych niedawno w kopali Murcki-Staszic. Jednym z nich był Damian Florek - były piłkarz GKS-u Katowice.

• Przed nami mecz 23. kolejki Fortuna 1 ligi. Spotkanie z Rakowem przypada w urodziny legendy GieKSy - Jana Furtoka. Naszemu wybitnemu napastnikowi życzymy wszelkiej pomyślności!