0-2

Warta Poznań

• Spławski (17)
  • Fadecki (38)

GKS Katowice: Pawełek - Lisowski, Remisz, Wawrzyniak, Puchacz - Woźniak, Piesio (46. Błąd), Poczobut, Łyszczarz, Tabiś - Rumin (62. Śpiączka).

Warta Poznań: Lis - Kiełb, Onsorge, Grobelny, Spławski (73. Marciniak), Szymusik, Jasiński, Cierpka, Fadecki (82. Fiedosewicz), Janicki, Wypych.

Mecz z Wartą Poznań był powrotem rywalizacji, która swoją ostatnią odsłonę miała pięć lat temu w sezonie 2012/2013. Był także szansą na przełamanie GKS-u i pierwszą wygraną Dariusza Dudka w nowej roli. Do pierwszej jedenastki wrócił Adrian Łyszczarz, który uporał się z drobnym urazem. Nowością było również ustawienie skrzydeł, gdzie zagrali Kacper Tabiś oraz Arkadiusz Woźniak. GieKSa atakowała, znacznie częściej szukając drogi do bramki Warty, ale to goście otworzyli wynik, gdy w 17. minucie po kontrze Łukasz Spławski strzelił gola po zamieszaniu w polu karnym GKS-u.

Przed przerwą ekipie z Poznania udało się strzelić gola numer dwa. GKS znów kontrolował piłkę, ale nie potrafił stworzyć dogodnych sytuacji. Po szybkiej kontrze Warty drogę do bramki znalazł Wojciech Fadecki. Na drugą połowę GKS wychodził przegrywając 0:2. Gospodarze usiłowali doprowadzić do wyrównania, ale wszystkie ataki zatrzymywały się na polu karnym rywali. Spotkania nie dokończył Bartłomiej Poczobut, który w 82. minucie otrzymał drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartę. GieKSa po bardzo słabym meczu poniosła kolejną porażkę.

Koniec spotkania.

3 minuty doliczone.

Kontra Warty zatrzymana przez Remisza i Pawełka.

Żółta kartka za dyskusję dla Woźniaka.

Druga żółta kartka dla Bartka Poczobuta. W konsekwencji czerwona.

Fiedosewicz za Fadeckiego.

Żółta kartka dla Fadeckiego.

Samotny rajd Roberta Janickiego, strzał zablokowany przez obronę i Pawełek łapie.

Zamieszanie w polu karnym Warty, strzał Woźniaka, ale prosto w nogi obrońcy.

Marciniak za Spławskiego.

Kontra GKS-u i próba dogrania piłki w pole karne przez Tabisia, ale skuteczne obrona Warta.

Strzał Śpiączki z 25 metrów, wysoko ponad bramką.

Żółta kartka dla Michała Grobelnego.

Strzał Łyszczarza, piłka wybita na rzut rożny.

Żółtka kartka dla Adriana Cierpki.

Faul na Tabisiu, będzie szansa na dośrodkowanie.

Śpiączka za Rumina.

Błąd zagrywał do Rumina, ale ten przegrał pojedynek siłowy w wyścigu po piłkę.

Żółta kartka dla Adriana Łyszczarza.

Woźniak dograł do Tabisia, ten oddał strzał głową, ale Lis łapie.

Puchacz próbuje dośrodkowań z lewej strony, ale piłki nie znajdują adresata.

Pawełek zatrzymuje kontrę Warty.

Problemy Woźniaka po starciu z rywalem, ale nasz zawodnik kontynuuje grę.

Kontra Błąda i Rumina, ale nie udało się oddać strzału na bramkę.

Strzał Woźniaka po rzucie rożnym, ale nad poprzeczką Lisa.

Błąd zmienił Piesia.

Rozpoczynamy drugą część gry.

2 minuty doliczone.

Żółta kartka dla Grzegorza Szymusika.

Rzut rożny dla gości.

Kontra Warty i kolejna bramka.

Szansa na wrzutkę w pole karne Warty.

Kolejna żółta kartka. Tym razem faulował Grzegorz Piesio.

Woźniak z 30 metrów, ale Lis łapie bez problemów.

Żółta kartka dla Mateusza Wypycha za przerwanie kontry GKS-u.

Próba rozegrania przez Piesia do Woźniaka, ale odrobinę za mocne podanie tego pierwszego.

Tym razem żółta kartka dla Wojtka Lisowskiego za przerwanie kontry Warty.

Żółta kartka dla Bartka Poczobuta.

Woźniak szukał Rumina, ale ten uprzedzony przez obronę.

Dobra próba Woźniaka, ale prosto w ręce bramkarza.

1:0 dla gości.

Puchacz wrzucał, bramkarz nie łapie, ale za wysoko, by Woźniak dosięgnął głową.

Próba Tabisia z 20 metrów, ale za lekko. Lis łapie piłkę.

Tym razem Rumin na spalonym.

Strzał Woźniaka, ale zablokowany przez obronę Warty.

Łyszczarz z piłką przed szesnastką, ale musiał przełożyć na drugą nogę i nie oddał strzału.

Próbujemy rozgrywać od linii obrony,

Arkadiusz Woźniak na spalonym. Był kontakt z bramkarzem. Lis leży na murawie.

Dobra piłka od Lisowskiego w pole karne. Rumin nie trafił jednak precyzyjnie.

Piłka blisko słupka po strzale rywala.

• Obie jedenastki już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie.

• Przed nami mecz 16. kolejki Fortuna 1 ligi. Ostatni raz zespoły z Katowic i Poznania mierzyły się ze sobą pięć lat temu. Wówczas GieKSa ograła na wyjeździe Wartę 2:0.