• Ogar (12)
  • Ogar (28)

GKS Katowice: Pawełek - Frańczak, Lisowski, Wawrzyniak, Puchacz - Anon (55. Tabiś), Piesio, Poczobut, Michalik (87. Śpiączka), Błąd (46. Woźniak) - Rumin.

Garbarnia Kraków: Cabaj - Czekaj, Masiuda, Ogar, Garzeł, Pyciak, Wójcik (88. Kobusiński), Kostrubała (65. Pietras), Nowak (70. Węsierski), Nieśmiałowski, Gawle.

Pierwszy domowy mecz trenera Dariusza Dudka przypadł na zaległe starcie 14. kolejki Fortuna 1 ligi z beniaminkiem - Garbarnią Kraków. W składzie GieKSy doszło do trzech zmian względem poprzedniego spotkania. Na boisku pojawili się Damian Michalik, Bartłomiej Poczobut oraz Daniel Rumin. Pierwsza bramka padła w 12. minucie po nieporozumieniu między Mariuszem Pawełkiem i Wojciechem Lisowskim. Tomasz Ogar znalazł się z piłką pod nogami i skierował ją do pustej bramki. GieKSa miała przewagę w utrzymaniu przy piłce, ale wystarczyła kontra gości zakończona podaniem do Ogara, który w 28. minucie ponownie wpisał się na listę strzelców.

Odpowiedź miała przyjść w 38. minucie, gdy Daniel Rumin otrzymał podanie w szesnastkę. Zdołał oddać strzał po którym piłka wpadła do bramki, ale sędzia zdecydował, iż napastnik gospodarzy był na pozycji spalonej. Do szatni katowiczanie schodzili ze stratą dwóch goli. W drugiej połowie to GKS kontrolował wydarzenia na boisku, szukając gry przed szesnastką Garbarni. Nie przyniosło to jednak klarownych sytuacji. Dopiero w 90. minucie bramkę kontaktową strzelił Arkadiusz Woźniak. Na więcej goli GKS-owi zabrakło czasu, choć piłka znalazła się w siatce po walce i strzale Daniela Rumina. Sędzia pokazał jednak pozycję spaloną.

• 90+6 min

Piłka w bramce! Niestety Rumin na spalonym.

4 minuty doliczone.

Gol Woźniaka.

Wójcika zmienia Kobusiński.

Śpiączka zmienia Michalika.

Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Pyciaka.

Rzut wolny dla GKS-u. Do bramki 16 metrów.

Duże zamieszanie w polu karnym Garbarni, ale goście w szesnastce bronią niemal całym zespołem.

Problemy jednego z zawodników Garbarni.

Strzał Tabisia wysoko ponad poprzeczką.

Dużo się dzieje na połowie Garbarni, ale GKS nadal bez konkretnej szansy na pierwszego gola.

Węsierski wchodzi za Nowaka.

Rzut rożny dla GieKSy.

Pietras za Kostrubałę, pierwsza zmiana w drużynie z Krakowa.

GieKSa stara się stwarzać sytuację pod bramką gości, ale na razie bez stuprocentowych szans.

Drugi strzał Piesia, ale odbity od nogi obrońcy i Cabaj łapie.

Piesio z 25 metrów, ale bardzo niecelnie.

Tabiś za Anona.

Zamieszanie w polu karnym gości. Katowiczanie domagają się odgwizdania ręki, ale sędzia uważa inaczej.

Żółta kartka dla Pyciaka.

Dobra kontra GKS-u. Piłka po rajdzie Puchacza przelatuje obok słupka.

Kontra gości przerwana przez Wawrzyniaka.

Garbarnia próbuje konstruować akcje prawą stroną. Na razie obrona GKS-u przerywa.

Woźniak zmienił Błąda

Zaczynamy drugą część meczu.

Rumin po strzale wpadł na Cabaja, bramkarz Garbarni z problemami.

Rumin przed kolejną szansą. Piłka po jego strzale mija słupek bramki Cabaja.

Piłka w bramce po strzale Rumina, ale sędzia pokazuje pozycje spaloną.

Kolejna bardzo groźna akcja pod bramką GKS-u. Strzał zablokowany w ostatniej chwili.

Zamieszanie w polu karnym po rajdzie Puchacza. Niestety Rumin przy walce o piłkę faulował Cabaja.

Garbarnia z szansą na dośrodkowanie po faulu przed szesnastką.

Kontra gości i bramka nr dwa.

Żółta kartka dla Masiudy.

Strzał głową gracza gości, ale piłka przelatuje obok słupka.

Rzut rożny dla Garbarni.

Nieprecyzyjne podanie Wawrzyniaka do uciekającego lewą stroną Puchacza.

Rumin przewracany w polu karnym, ale sędzia nie zdecydował się użyć gwizdka.

GKS szuka drogi do bramki Garbarni. Na razie brakuje skuteczności w rozegraniu.

Dobra próba Poczobuta z 20 metrów. Minimalnie obok słupka.

Nieporozumienie obrony GKS-u z Mariuszem Pawełkiem. 1:0 dla gości.

Dośrodkowanie Błąda, niestety nikt nie zamknął.

Dwa groźne dośrodkowania gości, obrona GKS-u pozostaje jednak czujna.

Pierwsza kontra gości, ale zatrzymana przez obronę.

Pierwszy rzut rożny dla GKS-u.

GieKSa stara się spokojnie rozgrywać od linii obrony.

Do boju GieKSa!

• Obie jedenastki wychodzą na boisko. Za moment rozpoczynamy spotkanie.

• W składzie GKS-u trzy zmiany względem poprzedniego meczu. Od pierwszych minut zagrają Damian Michalik, Bartłomiej Poczobut oraz Daniel Rumin. Kapitanem natomiast jest Jakub Wawrzyniak.

• Przed nami zaległy mecz 14. kolejki Fortuna 1 ligi. Na Bukowej zmierzymy się z ligowym beniaminkiem - Garbarnią Kraków. Ostatni ligowy mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się 44 lata temu.