2-1

• Błąd (7)

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz - Deleu, Wołąkiewicz, Boczek, Pietruszka, Piotrowski, Foszmańczyk (87. Gardzielewicz), Paprzycki, Przybecki (46. Zawistowski), Trochim (61. Drozdowicz), Mikołajczyk.

GKS Katowice: Pawełek - Lisowski, Kamiński, Wawrzyniak, Słomka - Woźniak, Poczobut, Bronisławski (74. Michalik), Piesio, Błąd - Rumin.

Chojniczanka w czterech meczach sezonu 2018/2019 przed własną publicznością ani razu nie przegrała. GieKSa z kolei pojechała do Chojnic podrażniona dwoma porażkami z rzędu. Do pierwszej jedenastki drużyny z Katowic wrócili Dominik Bronisławski oraz Daniel Rumin. Natomiast dla Wojciecha Lisowskiego był to powrót na boisko drużyny, którą reprezentował przez ostatnie cztery lata. Zespół trenera Jacka Paszulewicza prowadzenie objął już w 7. minucie po strzale Adriana Błąda. To była pierwsza próba GKS-u w tym spotkaniu.

Goście musieli jednak uważać na zachowanie szyków w obronie, ponieważ Chojniczanka aktywnie szukała podań otwierających drogę do bramki Mariusza Pawełka. Obie drużyny nastawiły się na agresywną grę w odbiorze. Zarówno goście, jak i gospodarze konstruowali szybkie akcje. Jeszcze przed przerwą dwie dobre okazje mieli Arkadiusz Woźniak, który po strzale z powietrza trafił w boczną siatkę, oraz Grzegorz Piesio. Pomocnik GieKSy przedarł się w pole karne i oddał precyzyjny strzał. Dobrze ustawiony bramkarz miejscowych zdołał jednak uratować swoją drużynę od straty drugiego gola.

Przed przerwą wynik nie uległ zmianie. W trakcie drugich 45 minut GKS skupił się na dobrej obronie i wyprowadzaniu szybkich akcji. Ale to Chojniczanka grała skuteczniej. W 69. minucie po akcji prawą stroną Paweł Zawistowski pewnym strzałem wykończył dośrodkowanie i doprowadził do wyrównania. Na kilkanaście minut przed końcem Damian Michalik zastapił Dominika Bronisławskiego i w swojej pierwszej próbie był bliski zaskoczenia Radosława Janukiewicza. GieKSa nacisnęła w ostatnich minutach i stworzyła kilka niezwykle groźnych sytuacji, ale to Chojnice zamknęły mecz bramką w 94. minucie Tomasza Mikołajczaka.

• 90+4 min

Koniec meczu.

• 90+4 min

Niestety tracimy gola w doliczonym czasie.

• 90+2 min

Żółta kartka dla Piesia.

• 90+2 min

4 minuty doliczone.

• 90 min

Druga żółta i czerwona kartka dla Poczobuta.

• 88 min

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Paprzyckiego.

• 87 min

Żółta kartka dla Poczobuta.

• 87 min

Gardzielewicz za Foszmańczyka.

• 85 min

Dwie szanse GKS-u, najpierw Kamiński, potem Piesio! Dwa razy górą bramkarz Chojniczanki.

• 85 min

Kolejny raz Michalik! Janukiewicz wyciągnął się i złapał strzał naszego zawodnika.

• 83 min

Damian Michalik ożywił grę GKS-u, który teraz znacznie częściej zagraża bramce rywala.

• 82 min

Żółta kartka dla Słomki.

• 81 min

Rzut rożny dla gości.

• 80 min

Piękny strzał Michalika z obrotu, ale Janukiewicz łapie.

• 78 min

Groźna wrzutka Chojniczanki, Kamiński wyjaśnia.

• 75 min

Szansa na dośrodkowanie dla GKS-u.

• 74 min

Michalik za Bronisławskiego.

• 70 min

Akcja prawą stroną zakończona podaniem w szesnastkę i pewnym strzałem Pawła Zawistowskiego.

• 69 min

Niestety, 1:1.

• 68 min

Po raz kolejny pewna defensywa GKS-u po szybkiej akcji prawą stroną boiska.

• 66 min

Pietruszka strzelał na bramkę GKS-u, ale bardzo niecelnie.

• 64 min

Żółta kartka dla Paprzyckiego.

• 63 min

Wawrzyniak przerywa groźną akcję Chojnic po drobnym błędzie w linii pomocy.

• 61 min

Drozdowicz za Trochima.

Bardzo dużo pracy ma w tej połowie Wojtek Słomka, który przerywa akcje Chojniczanki.

Składna akcja GieKSy w środku boiska, ale podanie Poczobuta nie dociera do Bronisławskiego.

Błąd podaje do Piesia i ten strzela z rogu szesnastki. Piłka przelatuje obok bramki.

Chojniczanka szuka swoich szans prawą stroną boiska. Jak na razie obrona GKS-u bardzo szczelna.

Lisowski naciskany przez Foszmańczyka, ale pewnie podaje głową do Pawełka.

Groźne dośrodkowanie Chojniczanki z rzutu rożnego, ale na piątym metrze faulowany Wawrzyniak.

Zmiana w drużynie z Chojnic. Zawistowski za Przybyckiego.

Rozpoczynamy drugą połowę.

Sędzia zakończył pierwszą połowę.

Piesio przedarł się w pole karne i oddał strzał. Niestety prosto w ręce Janukiewicza.

Gra przeniosła się pod bramkę Chojniczanki. GKS z szansą z rzutu rożnego.

Błąd obrony z Chojnic, Woźniak miał piłkę na strzał, ale tylko boczna siatka.

Chojniczanka odpowiada szybką akcją, ale Pawełek pewnie łapie podanie w szesnastkę.

Akcja GKS-u w polu karnym Chojnic. Błąd szukał dośrodkowania, ale zagrywał odrobinę za mocno.

Teraz Poczobut faulowany przy wyprowadzaniu kontry.

Gra się zaostrzyła, dużo walki w środku pola.

Poczobut odbiera piłkę, podaje do boku, następnie dośrodkowanie do Rumina, ale ten pilnowany przez obrońców oddaje nieprecyzyjny strzał.

Piesio fauluje Foszmańczyka w środkowej strefie przy walce o piłkę.

Teraz Wawrzyniak przerywa groźną kontrę gospodarzy.

Od kilku minut gra toczy się w środkowej strefie boiska.

Deleu fauluje Piesia. Kolejna szansa na dośrodkowanie.

Woźniak ucierpiał w starciu, ale kontynuuje grę.

Poczobut przerywa kontrę rozprowadzoną przez Foszmańczyka.

Rumin faulowany. Będzie szansa na dośrodkowanie.

Kontra GKS-u. Bronisławski przegrał jednak wyścig do piłki z obrońcą Chojniczanki.

Żółta kartka dla Dominika Bronisławskiego.

Niestety nieporozumienie między zawodnikami GKS-u i złe wykonanie rzutu wolnego.

Piesio faulowany 20 metrów od bramki Chojniczanki.

Kontra GKS-u, Woźniak podaje na piąty metr do Rumina, ale ten nie przymierzył dobrze w piłkę.

Strzał Deleu, ale obok bramki Pawełka.

Woźniak przedarł się lewą stroną, ale dośrodkowanie za mocne.

Musimy jednak uważać, bo Chojniczanka znów z dobrą okazją po strzale z 20 metrów.

Pierwszy strzał GKS-u na bramkę gospodarzy i bramka naszego pomocnika. Błąd przymierzył sprzed szesnastki.

ADRIAN BŁĄD! 1:0 dla GKS-u.

Piesio próbował napędzić akcję lewą stroną, ale źle wypuścił piłkę.

Składna akcja w kontrze Chojnic i Pawełek ratuje nas przed utratą gola.

Poczobut zatrzymuje akcje Chojniczanki przed szesnastką GKS-u.

Do boju GieKSa!

• Obie jedenastki już na boisku. Za moment rozpoczynamy spotkanie 8. kolejki Fortuna 1 ligi.

• To będzie dwunasty mecz w historii ligowych starć obu ekip.

• W ostatnim meczu rozgrywanym między drużynami w Chojnicach, GKS pokonał gospodarzy 2:0. Miało to miejsce 18 kwietnia tego roku.

• Do pierwszej jedenastki GKS-u wracają Daniel Rumin i Dominik Bronisławski. W drużynie z Chojnic dwóch byłych graczy GieKSy - Tomasz Foszmańczyk oraz Wojciech Trochim.