2-0

Wigry Suwałki

GKS Katowice: Pawełek - Lisowski, Kamiński, Midzierski, Kupec - Tabiś (68. Łyszczarz), Poczobut, Bronisławski, Piesio, Błąd (79. Andrzejczak) - Rumin (60. Woźniak).

Wigry Suwałki: Węglarz - Olszewski, Straus, Sabiłło, Najemski, Bartczak, Adamec, Piekarski (46. Karbowy), Karankiewicz, Kwaśniewski (62. Mackiewicz), Pawłowski (79. Polkowski).

Dla obu drużyn mecz 5. kolejki Fortuna 1 ligi był szansą, by odkuć się po porażkach z poprzedniej rundy. GKS Katowice czekał na pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością, a Wigry Suwałki w poprzednich meczach na wyjeździe nie przegrały. W jedenastce GKS-u doszło do czterech zmian względem poprzedniego spotkania. Na boisku pojawili się Simon Kupec, Kacper Tabiś, Dominik Bronisławski, dla którego był to debiut w wyjściowym składzie, oraz Grzegorz Piesio wracający po drobnym urazie.

Gospodarze otworzyli mecz dwoma groźnymi strzałami Piesia, które bramkarz gości bezradnie wybijał przed siebie. W 17. minucie z kolei bliski był Daniel Rumin, po którego strzale głową Wigry uratowała jedynie instynktowna interwencja Damian Węglarza. Szczęście uśmiechnęło się chwilę później, gdy Dominik Bronisławski dobił odbity od słupka strzał Adriana Błąda i otworzył wynik na Bukowej. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie, choć Wigry po stracie gola grały agresywniej.

Znacznie odważniej w drugą połowę wszedł GKS. Bronisławski i Piesio szukali w polu karnym Rumina, zabrakło jedynie dokładności. Gospodarze mieli wyraźną przewagę, którą w 62. minucie potwierdził Adrian Błąd potężnie przymierzając zza pola karnego. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki Wigier. Katowiczanie nie przestawali naciskać. W odstępie kilku minut dwie szanse na gola miał debiutujący dla GieKSy Arkadiusz Woźniak. Wigry pomimo gry obronnej, stworzyły dwie niebezpieczne akcje, w których ratowały nas dobre interwencje Mariusza Pawełka.

Jeszcze przed końcem w słupek po dobrze rozegranej akcji strzelił Adrian Łyszczarz. Wynik nie uległ już zmianie. GKS po raz pierwszy w tym sezonie wygrał na Bukowej! W sobotę 25 sierpnia zapraszamy na domowe spotkanie z GKS-em Jastrzębie.

Koniec spotkania. GIEKSA GÓRĄ!

Kamiński powstrzymuje groźną akcje Wigier w polu karnym.

Sędzia dolicza trzy minuty.

Żółtą kartką napomniany Woźniak.

Łyszczarz w słupek!

Bronisławski wszedł w pole karne i bez obrońców obok siebie, zdecydował się na strzał. Węglarz jednak pewnie łapie.

Pawełek znowu ratuje kolegów po przepuszczeniu jednego ze skrzydłowych Wigier.

Lisowski szukał w polu karnym Bronisławskiego. Obrońca uprzedził naszego zawodnika.

Dwie okazje GieKSy w odstępie kilku sekund! W obu przypadkach dokładności zabrakło Łyszczarzowi.

Polkowski za Pawłowskiego.

Strzelca bramki - Adriana Błąda zastępuje Konrad Andrzejczak.

Moment nieuwagi obrońców GieKSy i Pawełek ratuje nas przed stratą gola.

Kolejna szansa Woźniaka! Tym razem minimalnie obok bramki gości.

Ależ szansa na gol w debiucie Woźniaka! Bramkarz ratuje Wigry przed utratą trzeciego gola.

Kacpra Tabisia zastępuje Adrian Łyszczarz.

Strzał Adriana bez wątpienia kandydatem do najlepszego gola od startu sezonu!

Musimy pozostać ostrożni, Wigry naciskają.

GOL. BŁĄD POTĘŻNIE!

Piotra Kwaśniewskiego zmienia Karol Mackiewicz.

Tabiś faulowany przed szesnastka. Będzie szansa na wrzutkę w pole karne Wigier.

Debiut Arka Woźniaka w GKS-ie! Zmienia Daniela Rumina.

Goście szukają podania otwierającego w pole karne GieKSy, dotąd defensywa katowiczan kontroluje sytuację.

Kontra Wigier. Goście wywalczyli rzut rożny.

Midzierski szukał długim podaniem wchodzącego w pole karne Bronisławskiego, ale podanie odrobinę za mocne.

Faul na Ruminie w środku pola.

Akcja Bronisławski - Piesio, ale Dominik za mocno podaje do wbiegającego Grzegorza.

Teraz Bronisławski w polu karnym szukał podania do Rumina! Bramkarz ratuje się wybiciem na rzut rożny.

Piesio w pole karne do Rumina, ale uprzedził go bramkarz.

Midzierski przerywa kontrę gości wybiciem na aut.

W składzie Wigier jedna zmiana. Filip Karbowy za Adriana Piekarskiego.

Zaczynamy drugie 45 minut na Bukowej. Do boju GKS!

Sędzia Zbigniew Dobrynin kończy pierwszą część.

Doliczona minuta.

Faul Midzierskiego w środku pola.

Faul na Piesiu. Kolejna szansa GieKSy na wrzutkę w pole karne.

Błąd Poczobuta przy podaniu, ale na szczęście obrona GKS-u wyjaśnia.

Rumin wszedł w szesnastkę, próbował obić defensora gości, ale piłkę ostatecznie złapał Węglarz.

Podanie Błąda w pole karne do uciekającego Bronisławskiego, ale ten za mocno podaje do kolegów na piątym metrze.

Wigry grają znacznie agresywniej.

Strzał z 20 metrów Adamca, ale nie zagroził bramce GieKSy.

Midzierski oddał strzał, ale za lekki, bramkarz łapie.

Faul na Tabisiu. Będzie szansa na wrzutkę w pole karne.

W odpowiedzi Rumin wchodzi w pole karne, oddaje strzał, ale piłka obok bramki Węglarza.

Gracz Wigier wychodził na otwartą pozycję, ale był na spalonym.

BRONISŁAWSKI! Dobija strzał Błąda i 1:0 dla GKS-u.

Błąd Wigier, Błąd odbiera piłkę na połowie rywala, ale defensywa interweniuje tuż przed szesnastką.

Żółta kartka dla Bartłomieja Poczobuta.

Teraz długie podanie Kupca do uciekającego prawą stroną Tabisia. Wigry ratują się wybiciem na rzut rożny.

Kontra Wigier przerwana dobrą interwencją Kupca.

Szansa Rumina po wrzutce Lisowskiego! Bramkarz instynktownie wyciągnął rękę ratując Wigry przed stratą gola.

Wrzutka wykończona strzałem, ale bardzo niecelnym.

Rzut rożny dla gości.

Piesio z daleka! Bramkarz znów z problemami, ale tylko aut dla gospodarzy.

Ten wybił przed siebie, ale nikt nie był w stanie wykończyć.

Kontra GieKSy zakończona mocnym strzałem Piesia, ale prosto w Węglarza.

Piłka wrzucona w szesnastkę GKS-u, Bartczak szczęśliwie dla katowiczan źle przymierza.

Długa piłka Wigier w pole karne Pawełka, ale bramkarz GieKSy asekurował.

Próba Błąda, ale nad poprzeczką.

Żółta kartka dla Arkadiusza Najemskiego.

Piesio faulowany na 20 metrze. Szansa na rzut wolny.

Dominik Bronisławski powalczył na prawym skrzydle i wywalczył aut na wysokości szesnastki.

• Obie jedenastki już na boisku, za moment rozpoczynamy.

• Wigry w meczu 4. kolejki przegrały u siebie 0:1 z Chrobrym Głogów, natomiast GieKSa na wyjeździe musiała uznać wyższość Sandecji Nowy Sącz.

• Ostatni mecz między drużynami zakończył się wyjazdowym zwycięstwem GKS-u 2:0.

• Piłkarze obu drużyn już na boisku. Za mniej więcej pół godziny pierwszy gwizdek.

• W składzie GieKSy trzy zmiany. Wracają Grzegorz Piesio, Kacper Tabiś oraz Simon Kupec. Natomiast debiutuje w wyjściowej jedenastce Dominik Bronisławski.