• Goncerz (85)
  • Zejdler (45)

ŠKF Sered: Penksa - Mečiar, Djiby Ba, Michalík, Loduha - Ventúra, Richnák, Bankole - Morong, Popin, Laura. Rezerwowi: Ružinský - Baša, Pankarićan, Mihálik, Bilas, Ulrich, El Razek, Bosý

GKS Katowice: Nowak - Mokwa (60. Frańczak), Kamiński (60. Klemenz), Midzierski, Spicić (80. Mączyński) - Skrzecz (60. Mandrysz), Poczobut (60. Kalinkowski), Cerimagić (60. Goncerz), Zejdler (58. Prokić), Błąd (60. Słomka) - Volaś (46. Kędziora).

GKS Katowice rozegrał ostatni sparing w ramach zgrupowania w Turcji. Naszym rywalem był słowacki drugoligowiec- ŠKF Sereď. Z uwagi na intensywne opady deszczu w Belek, zespoły nie mogły zagrać na pierwotnie wyznaczonym boisku, więc nastąpiła zmiana. Warto zaznaczyć, że w koszulce GieKSy zagrał testowany Matija Spicić. Trener Jacek Paszulewicz skorzystał z Chorwata w wyjściowym składzie na pozycji lewego obrońcy. Pierwsza połowa toczyła się pod znakiem agresywnej walki. Najbardziej odczuł to Mateusz Kamiński, który po jednym ze starć potrzebował opatrunku na głowę.

Mecz skupiony na grze w środku pola, ale to GKS stwarzał większe zagrożenie. W 45. minucie Łukasz Zejdler wykorzystał dośrodkowanie Oktawiana Skrzecza i głową strzelił gola do szatni. W przerwie nastąpiła jedna zmiana, za Dalibora Volasa pojawił się Wojciech Kędziora. W 56. minucie po strzale Adama Moronga rywale wyrównali stan spotkania. Trener Jacek Paszulewicz zareagował zmianą aż siedmiu zawodników. GieKSa była w natarciu, ale długo nie potrafiła przełożyć tego na bramkę.

W 77. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Kędziora strzelając prosto w bramkarza. Zrehabilitował się jednak osiem minut później. W kontrze dobrze obsłużył Grzegorza Goncerza, który strzałem po ziemi wpakował piłkę do siatki. W międzyczasie na boisku pojawił się Mateusz Mączyński zastępując Matiję Spacicia. Ostatnie minuty meczu spędziliśmy na kontrolowaniu gry przez utrzymanie piłki. Więcej goli nie padło. W sobotę katowiczanie wracają do Polski. Natomiast ostatni mecz kontrolny rozegrają 24 lutego z Rozwojem Katowice.

Koniec spotkania! GKS w Turcji bez porażki.

GieKSa stara się kontrolować grę utrzymaniem piłki.

Kędziora w kontrze podaje do Goncerza i ten strzałem po ziemi strzela na 2:1!

Mateusz Mączyński zastępuje Matiję Spicicia.

Rzut karny dla GieKSy. Niestety Wojtek Kędziora nie wykorzystuje szansy.

Obie ekipy z ofensywnym nastawieniem, akcje często przerywane faulami.

Teraz próba Spicicia przelatuje tuż nad bramką rywala.

Kalinkowski strzela zaraz po wejściu na boisko, ale piłka mija bramkę.

Zeszli natomiast Mokwa, Kamiński, Skrzecz, Poczobut, Cerimagić i Błąd.

• 60. min

Na boisku pojawili się także Frańczak, Klemenz, Mandrysz, Kalinkowski, Goncerz i Słomka.

Za Łukasza Zejdlera wchodzi Andreja Prokić.

Gol dla ŠKF Sereď.

Rzut rożny dla rywala, ale Nowak pewnie łapie piłkę.

Adrian Błąd zagroził bramce rywala strzałem z 30 metrów.

Wojciech Kędziora zastąpił Dalibora Volasa.

Zaczynamy drugą połowę spotkania.

Pierwszą połowę spotkania kończymy golem do szatni.

Piłkę dośrodkowywał Oktawian Skrzecz.

Główka Łukasza Zejdlera i 1:0 dla GieKSy!

Mateusz Kamiński skutecznie zatrzymuje piłkę zmierzającą w stronę bramki GKS-u.

Atak rywali, ale Sebastian Nowak pewnie łapie piłkę zagrywaną w szesnastkę.

Agresywne nastawienie obu ekip. Obserwujemy dużo fauli.

Mecz jak dotąd toczy się w środku pola.

Mateusz Kamiński doznał urazu głowy po walce o piłkę, ale nic groźnego. Jest w stanie kontynuować mecz z opatrunkiem.

Tym razem strzał Tomka Mokwy, ale Dalibor Volaś na spalonym.

Tym razem z rzutu wolnego strzelał Adrian Błąd. Bramkarz łapie próbę naszego pomocnika.

Stały fragment dla SKF po faulu Poczobuta. Strzał z 25 metrów jednak bez powodzenia.

Mecz groźnym strzałem otworzył Oktawian Skrzecz.