1-0

Górnik Łęczna

GKS Katowice: Abramowicz – Mokwa, Kamiński, Klemenz, Frańczak – Skrzecz (76. Podstawa), Poczobut, Foszmańczyk, Kalinkowski (83. Zejdler), Słomka (90. Szczyrba) – Volas.

Górnik Łęczna: Prusak - Kosznik, Sasin, Suchanek (71. Lebedyński), Szysz, Łuszkiewicz, Pruchnik, Kasperkiewicz, Pitry (25. Wereszczak), Sosnowski (57. Bonin), Mosnikov.

W meczu ostatniej kolejki GKS Katowice na Bukowej podejmował Górnik Łęczna. Drużyna gości przyjechała do Katowic walczyć o utrzymanie w Nice 1 lidze. W pierwszych minutach spotkania to gospodarze stwarzali sobie więcej okazji. W 12. minucie Tomasz Foszmańczyk uderzył w poprzeczkę po złym wybiciu piłki przez Sergiusza Prusaka. Osiem minut później próbował raz jeszcze. Po strzale z 20 metrów bramkarz Górnika z wielkim trudem wybił piłkę na rzut rożny.

Goście nastawieni na grę z kontrataków pozwalali GKS-owi długo rozgrywać piłkę. W 33. minucie Lukas Klemenz po jednej z takich kontr rywala wybił futbolówkę z linii bramkowej. Górnik pod koniec pierwszych 45 minut przerwał dominację GieKSy. Do szatni piłkarze schodzili jednak z bezbramkowym remisem. W przerwie ligowego meczu odbył się finał 8. edycji „Zagraj na Bukowej”. Osiedle Witosa pokonało osiedle Paderewskiego 1:0.

Goście w drugiej połowie znacznie przyspieszyli, próbując zaskoczyć GKS atakami lewą stroną boiska. W 63. minucie Radosław Pruchnik strzelał ze stałego fragmentu gry. Piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką bramki Abramowicza. Katowiczanie odpowiedzieli stwarzając kilka okazji, brakowało jedynie skutecznego strzału na bramkę. Dla GieKSy zadebiutowali Kordian Podstawa oraz Michał Szczyrba z Akademii "Młoda GieKSa". Gola kibice doczekali się w 85. minucie. Jedyną bramkę strzelił Łukasz Zejdler po podaniu Adriana Frańczaka.

Koniec spotkania.

3 minuty doliczone.

Michał Szczyrba za Wojtka Słomkę. Dla Michała to także debiut.

Zółta kartka dla Mateusza Kamińskiego.

Zejdler! 1:0 dla GieKSy.

Zejdler za Kalinkowskiego.

Groźne dogranie Górnika w szesnastkę GKS-u. Nikt jednak nie dołożył nogi.

Pruchnik strzelał głową po dośrodkowaniu. Zabrakło precyzji i siły.

Kordian Podstawa za Oktawiana Skrzecza. Dla młodego zawodnika do debiut w drużynie GieKSy.

Frańczak także odpowiada strzałem zza szesnastki. Prosto w ręce Prusaka.

Szysz strzelał sprzed szesnastki, ale bardzo niecelnie.

Mikołaj Lebedyński za Michała Suchanka.

Teraz kontratakuje GKS! Strzał na bramkę Volasa i Prusak znów z trudem wybija.

Klemenz przerywa kolejną kontrę gości.

Strzał Pruchnika nad poprzeczką bramki Abramowicza.

Poczobut faulował tuż przed szesnastką. Górnik z szansą na bezpośredni strzał.

Górnik przyspieszył i próbuje zaskoczyć GKS atakami lewą stroną.

Zmiana w drużynie gości. Sosnowskiego zastąpi Grzegorz Bonin.

Będzie okazja na strzał ze stałego fragmentu. Około 25 metrów do bramki.

Groźna kontra Łęcznej, strzał zablokowany przez Poczobuta.

Żółta kartka dla Lukasa Klemenza.

Dobre prostopadłe podanie Foszmańczyka do wychodzącego Volasa. Ten oddaje strzał, ale prosto w ręce bramkarza.

Rozpoczynamy drugą część meczu GieKSy z Górnikiem.

• Zwycięzcą 8. edycji "Zagraj na Bukowej" drużyna z Witosa! W finale pokonali Paderewa 1:0. Gratulujemy.

• Trwa Wielki Finał Zagraj na Bukowej pomiędzy drużynami z Witosa i Paderewa.

Koniec pierwszej części spotkania.

Doliczone 2 minuty.

Łęczna z szansą na dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.

Doskonała okazja Skrzecza po błędzie obrony. Piłka ląduje jednak w bocznej siatce.

Klemenz z drobnymi problemami, ale już wraca na murawę.

Kontra Górnika, Klemenz wybija piłkę z linii bramkowej!

Rzut rożny dla Łęcznej po prostopadłym podaniu do Michała Suchanka, który strzałem obił Mateusza Abramowicza.

Teraz okazja Łukasza Sosnowskiego z kilkunastu metrów. Przed strzałem ubiegł go jednak obrońca GieKSy.

Volas tym razem nie przyjmował i po strzale z pierwszej piłki minimalnie obok bramki po kolejnym dograniu w szesnastkę Skrzecza.

Jurij Wereszczak zmienia Przemysława Pitrego, który doznał urazu.

Wrzutka Skrzecza w pole karne. Bliski sięgnięcia piłki głową Kalinkowski.

Próba Foszmańczyka z 20 metrów. Bramkarz ledwo wybił piłkę na rzut rożny.

Skrzecz dogrywał do Volasa na 10 metr. Niestety nasz napastnik uprzedzony przez obrońcę tuż przed oddaniem strzału.

Pierwszy kwadrans z wyraźną przewagą GieKSy.

Błąd bramkarza Łęcznej. Piłka trafia pod nogi Foszmańczyka i ten z pierwszej piłki próbuje wykorzystać pustą bramkę. Prosto w poprzeczkę!

Rzut rożny dla GKS-u po próbie z daleka Bartka Kalinkowskiego.

Tym razem Poczobut szukał Foszmańczyk. Ten otrzymał piłkę na szesnastym metrze, ale strzał zatrzymany na nodze obrońcy.

Błąd Mateusza Abramowicza, musiał ratować się niebezpiecznym podaniem.

Teraz groźny strzał Skrzecza! Bramkarz łapie z trudem.

Akcja kombinacyjna, Poczobut szukał prostopadłego podania do Volasa, ale za mocno.

Zaczynamy, do boju GieKSa!

• Obie jedenastki wychodzą na boisko. Za moment rozpoczynamy spotkanie 34. kolejki.

• Oprócz naszego dzisiejszego rywala - Górnika Łęczna, o utrzymanie w Nice 1 lidze walczą także Stomil Olsztyn i Pogoń Siedlce.

• Do składu GKS-u na ostatni mecz sezonu wraca Mateusz Abramowicz. Za kartki pauzuje Kamil Słaby.