• Vojtuš (86)

GKS Katowice: Wierzbicki – Frańczak, Kamiński, Midzierski, Mączyński – Skrzecz, Poczobut, Kalinkowski (83. Foszmańczyk), Prokić, Błąd – Volas (72. Słaby).

GKS Tychy: Jałocha – Grzybek (58. Bogusławski), Biernat, Tanżyna, Abramowicz - Zapolnik, Grzeszczyk, Daniel, Bernhardt, Kaczmarczyk (71. Piątek) - Vojtus.

W porównaniu do poprzedniego spotkania w składzie GKS-u nastąpiła kilka ważnych zmian. Po pauzie za żółte kartki do jedenastki wrócili Andreja Prokić i Mateusz Kamiński. Prawą flankę naszej drużyny tym razem utworzyli Adrian Frańczak i Oktawian Skrzecz.

GieKSa rozpoczęła mecz od mocnych ataków. Już jedna z pierwszych akcji spotkania mogła przynieść gola, ale po strzale Dalibora Volasa dobrze interweniował bramkarz gości. Po chwili okazał się już bezradny. Sposób na jego pokonanie znalazł Tomasz Midzierski, który popisał się świetnym uderzeniem głową.

W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało. Tyszanie, czołowa drużyna Nice 1 ligi ostatnich miesięcy, przeprowadzili kilka groźnych ataków. Nasza drużyna z kolei starała się o wbicie drugiego gola i podwyższenie prowadzenia. W drugiej połowie bliski był tego Andreja Prokić, ale ani po jego strzale, ani po dobitce Volasa, piłka nie wpadła do bramki.

Sytuację GieKSy skomplikowała czerwona kartka (dwie żółte) dla Oktawiana Skrzecza. Od tego momentu skupiliśmy się tylko na obronie korzystnego wyniku. Prowadzenia nie udało się jednak utrzymać do końca. Do wyrównania doprowadził bowiem strzałem głową Daniel Tanżyna. Tuż przed końcem błąd naszej defensywy wykorzystał Jakub Vojtus i zapewnił gościom wygraną.

W następnej kolejce zmierzymy się na wyjeździe z Olimpią. Mecz w Grudziądzu w niedzielę 27 maja o godz. 12.45.

• 90+5 min

Koniec meczu.

• 90+4 min

Żółta kartka dla Edgara Bernhardta.

• 90+3 min

Od straty zawodnika drużyna GieKSy kompletnie niewidoczna na boisku. Część kibiców opuściła już stadion po drugim golu tyszan.

• 90 min

Sędzia doliczył conajmniej 5 minut.

• 86 min

Fatalny błąd Wierzbickiego i w konsekwencji gol dla gości. W sześć minut tracimy prowadzenie i w tym momencie przegrywamy.

• 85 min

Kolejna wyśmienita okazja drużyny gości. Mimo zamieszania przed bramką nikt z zawodników tyszan nie doszedł do piłki i sytuacja została opanowana.

• 83 min

Kolejna zmiana w naszej drużynie. W miejsce Bartłomieja Kalinkowskiego na boisku melduje się Tomasz Foszmańczyk.

• 80 min

Wrzutka w pole karne GieKSy i niestety gol dla gości. Strzelcem Daniel Tanżyna.

• 76 min

Do końca spotkania niecały kwadrans, a na boisku wciąż bez zmiany wyniku. Teraz chwilowa przerwa z powodu urazu Bartka Poczobuta.

• 72 min

Zmiana również w zespole GieKSy. Za Dalibora Volasa na boisko wchodzi Kamil Słaby.

• 71 min

Zmiana w zespole gości. W miejsce Pawła Kaczmarczyka wchodzi Kacper Piątek.

• 70 min

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Oktawiana Skrzecza. Będziemy grać przez ostatnie 20 minut w dziesięciu.

• 65 min

Groźna wrzutka z rzutu rożnego, jednak na nasze szczęście piłka mija dalszy słupek.

• 61 min

Ależ sytuacja GieKSy. Świetna wrzutka w pole karne Adriana Frańczaka na głowę Prokicia. Strzał tego drugiego zatrzymany przez bramkarza, a dobitka Volasa odbija się od nogi obrońcy i wylatuje za boisko.

Akcja gości zakończona bardzo niecelnym strzałem Kamila Zapolnika.

Zmiana w zespole gości. Za Mateusza Grzybka na boisku melduje się Łukasz Bogusławski.

Troche nerwowy początek drugiej połowy meczu. Kilka fauli i spięć między zawodnikami obu drużyn.

Żółta kartka dla gości. Ukarany Mateusz Grzybek.

Sędzia rozpoczął drugą odsłonę spotkania.

Koniec pierwszej połowy meczu.

Wrzutka z rzutu rożnego prosto na głowę jednego z zawodników gości. Piłka przelatuje nieznacznie obok bramki.

Żółta kartka dla Oktawiana Skrzecza.

Kolejna próba tyszan zakończona niepowodzeniem.

Faul Mateusza Kamińskiego i żółta kartka dla naszego obrońcy.

Dobre dośrodkowanie Skrzecza w porę zatrzymane przez bramkarza.

Wrzutka w pole karne gości nie znajduje adresata.

Kontra zespołu gości zatrzymana przez sędziego. Zawodnik tyszan zagrał ręką.

Groźny strzał z dystansu Keona Daniela minimalnie ponad poprzeczką.

Strzał gości z rzutu wolnego zablokowany przez mur.

Kombinacyjna akcja tyszan zakończona niecelnym strzałem głową. Od bramki Wierzbicki.

Próba Adriana Błąda z dystansu wysoko nad bramką.

Bardzo dobry rajd Prokicia zatrzymany nieprzepisowo przez Pawła Kaczmarczyka. W konsekwencji żółta kartka dla zawodnika gości

GOOL! Bardzo ładna akcja naszej drużyny zwieńczona celną główką Midzierskiego.

Ciekawie rozegrany rzut wolny przez drużynę gości dobrze przeczytany przez Skrzecza.

Ależ okazja! W wyśmienitej sytuacji znalazł się Dalibor Volas, jednak jego strzał został obroniony przez bramkarza.

Minęła niecała minuta i już byliśmy bliscy zdobycia bramki. Strzał Prokicia zablokowany.

Początek meczu

• Trójka sędziowska wprowadza oba zespoły na środek boiska. Już za moment pierwszy gwizdek.

• Piłkarze obydwóch drużyn już grzeją się na murawie. Za pół godziny zaczynamy pojedynek derbowy!