• Urbańczyk (30)
1-0

Ruch Chorzów: Bankov - Komarnicki, Kulejewski, Małkowski, Hołownia - Kowalski (76. Nowakowski), Walski (69. Sikora), Bogusz, Urbańczyk, Mello - Majewski.

GKS Katowice: Wierzbicki - Słaby, Klemenz, Midzierski, Mączyński - Mandrysz (46. Skrzecz), Zejdler, Poczobut, Cerimagić (46. Goncerz), Błąd - Volas (59. Volas).

Na Stadionie Miejskim w Chorzowie GKS Katowice zagrał 54. derby z miejscowym Ruchem w ramach 31. kolejki Nice 1 ligi. Trener Jacek Paszulewicz zmuszony był dokonać dwóch zmian w pierwszym składzie. Przez pauzy za kartki nie mogli zagrać Mateusz Kamiński oraz Andreja Prokić. W ich miejsce w składzie pojawili się Tomasz Midzierski i Armin Cerimagić.

Jedynego gola meczu strzelili gospodarze. W 30. minucie Maciej Urbańczyk wykorzystał rzut karny podytkowany po faulu Kamila Słabego. GKS grał źle i nie stwarzał zbyt wielkiego zagrożenia pod bramką rywali. Przed przerwą Błąd próbował zaskoczyć Nikolaya Bankova potężnym uderzeniem zza szesnastki, ale piłka przeleciała centymetry nad poprzeczką. Ten sam zawodnik był bliski wyrównania po przerwie, ale jego uderzenie zostało zablokowane tuż przd linią bramkową. W efekcie mecz zakończył się porażką GKS-u.

W nastepnej kolejce zmierzymy się na Bukowej z GKS-em Tychy.

Koniec spotkania.

Będzie rzut wolny sprzed szesnastki Ruchu. Wierzbicki w polu karnym rywala.

Trzy minuty doliczone.

Miłosz Trojak za Mello.

Błąd dwa razy! Pierwsza próba zablokowana, druga niestety obok słupka.

Zostało coraz mniej czasu, teraz rzut wolny dla GieKSy.

Kędziora i Goncerz pod bramką Ruchu, ale defensywa zablokowała próbę strzału.

Hołownia zobaczył żółtą kartkę.

Majewski uderzał zza pola karnego, ale bardzo nieprecyzyjnie.

Bartosz Nowakowski zastępuj Kowalskiego.

Zejdler próbował strzału sprzed szesnastki, ale nabił obrońcę Ruchu.

Dośrodkowanie Błąda, ale bez zamknięcia.

Patryk Sikora za Walskiego.

Goncerz aktywny w polu karnym, GieKSa próbuje zaskoczyć z kontry.

Piłka przed bramką Ruchu po groźnym dośrodkowaniu GieKSy, ale znów bez wykończenia.

Żółta kartka dla Zejdlera.

Błąd próbował zza szesnastki. Piłka obok słupka, ale Bankov kontrolował jej lot.

Kędziora zastąpił Volasa. Ostatnia zmiana GKS-u.

Goncerz bliski dojścia do piłki po wrzutce Błąda. Rożny dla GKS-u.

Klemenz blokuje uderzenie Walskiego!

Goncerz przebijał się w polu karnym! Skrzecz próbował dobijać piłkę odbitą od obrońcy, ale bardzo niecelnie.

Problemy z kolanem Kowalskiego.

Żółta kartka dla Klemenza.

Faul Klemenza na 20 metrów od bramki WIerzbickiego.

Wrzutka Ruchu, Midzierski zatrzymuje.

Zaczynamy drugą część meczu. Walczymy!

W drużynie GKS-u dwie zmiany. Skrzecz za Mandrysza i Goncerz za Cerimagicia.

Kończymy pierwszą połowę.

Minuta doliczona.

Kontra gości, Mączyński wrzucał do Volasa, ale bez celnego strzału na bramkę.

Paweł Mandrysz otrzymał silne uderzenie nogą. Zdaje się jednak, że wszystko z nim w porządku.

Potężne uderzenie Błąda! Tuż nad poprzeczką.

Duże zamieszanie pod polem karnym Ruchu, niestety bez strzału na bramkę Bankova.

Szansa rzutu rożnego dla GieKSy.

Dobrze przerwana kontra przez Słabego, podanie na skrzydło do Mączyńskiego, ale ten podaje prosto w ręce bramkarza Ruchu.

Zejdler dośrodkowywał ze stałego fragmentu, ale nikt nie zamykał.

Midzierski i Klemenz odcinają napastnika Ruchu od długiego podania.

Urbańczyk na 1:0 dla Ruchu.

Karny dla gospodarzy.

Chorzowianie domagali się faulu w polu karnym, ale sędzie nie zdecydował się na użycie gwizdka.

Piłka prosto na głowę Słabego! Niestety obrońca GKS-u źle uderza.

Teraz rzut rożny dla GieKSy po sprytnym nabiciu rywala przez Volasa.

Będzie kolejny stały fragment dla gospodarzy sprzed szesnastki GKS-u.

Konsekwentnie szukamy wysuniętego Volasa. Ruch próbuje konstruować prawą stroną.

Kolejna kontra gospodarzy, przerwana przez przejęcia Błąda.

Kontra Ruchu prawą stroną, zagrożenie zażegnane przez Słabego.

Szukamy długich podań do Volasa, ale na razie bez rezultatu.

Błąd wrzutka ze stałego fragmentu. Doszedł Kamiński, ale piłka po strzale nad poprzeczką bramki Bankova.

Gospodarze w kontrze szukali podania w szesnastkę, ale pewnie przerywa Midzierski.

Kolejne groźne dośrodkowanie. Gracz Ruchu doszedł do piłki, ale nie przymierzył celnie.

Dośrodkowanie Ruchu ze stałego fragmentu. Wierzbicki pewnie łapie.

Kolejne dośrodkowanie, Volas uprzedzony przez obrońcę.

Od razu wrzutka do Volasa! Rożny dla GKS-u.

Ruszamy. Do boju GieKSa!

• Obie jedenastki już na boisku, za moment zaczynamy derby.

• GieKSa w ostatnim meczu wygrała na Bukowej z Podbeskidziem 3:0. Ruch z kolei przegrał 1:2 na wyjeździe w Częstochowie.

• Piłkarze obu drużyn już na boisku. Zaczynamy o 17:45.

• W składzie GieKSy dwie zmiany wymuszone przez problemy z kartkami. Za Mateusza Kamińskiego zagra Tomasz Midzierski, natomiast Andreja Prokicia zastąpi Armin Cerimagić.

• Przed nami 54 derby drużyn z Katowic i Chorzowa. Dla obu zespołów niezwykle istotny mecz. Porażka Ruchu będzie oznaczała spadek zespołu do drugiej ligi. Wygrana GieKSy pozwoli nam pozostać na miejscu wicelidera.