• Siemaszko (58)
1-0

Stomil Olsztyn: Leszczyński - Kuban, Sołowiej, Baranowski, Szywacz - Tanchyk, Stromecki (80. Biedrzycki), Głowacki Paweł, Lech (80. Fernandez), Głowacki Piotr - Siemaszko (91. Abbott).

GKS Katowice: Wierzbicki - Słaby, Kamiński, Klemenz, Mączyński - Plizga (62. Błąd), Zejdler (62. Foszmańczyk), Poczobut, Prokić, Słomka - Kędziora (71. Volas).

W meczu 29. kolejki Nice 1 ligi, GKS Katowice zmierzył się na wyjeździe z broniącym się przed spadkiem Stomilem Olsztyn. W składzie gości doszło do kilku kluczowych zmian. Po raz pierwszy w rundzie wiosennej szansę dostał Dawid Plizga ustawiony na prawej pomocy. To właśnie Plizga już w 4. minucie oddał pierwszy strzał na bramkę gospodarzy. Próba z 20 metrów nie zaskoczyła jednak Michała Leszczyńskiego. Kolejną szansę w 23. minucie miał Bartłomiej Poczobut. Piłka po jego strzale z pola karnego przeleciała centymetry obok okienka bramki gospodarzy.

To GKS był drużyną, która stwarzała sobie więcej okazji i operowała piłką przed szesnastką przeciwnika. Stomil z kolei skupiony na obronie szukał swoich szans w szybkim ataku. Na 10 minut przed końcem pierwszej połowy, Andreja Prokić miał miejsce, by przymierzyć z szesnastego metra. Trafił jednak prosto w defensora gospodarzy. W trakcie pierwszych 45 minut kibice GieKSy zebrani na trybunach stadionu w Olsztynie nie doczekali się gola swojej drużyny.

Goście od razu po wyjściu z szatni nacisnsęli. W 55. minucie Wojciech Kędziora oddał mocny strzał zza pola karnego. Leszczyński wybił z trudem. Ataki nie przełożyły się na przewagę, zaledwie dwie minuty później Stomil wypracował rzut karny, którego na pierwszą bramkę w meczu zamienił Artur Siemaszko. Trener Jacek Paszulewicz zareagował wprowadzeniem na boisko Adriana Błąda, Tomasza Foszmańczyka i Dalibora Volasa. Ten ostatni miał doskonałą okazję w 72. minucie wychodząc na czystą pozycję. Piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek bramki. Koniec końców w Olsztynie GieKSie bramki strzelić się nie udało.

• 90+5 min

Koniec spotkania. Przegrywamy w Olsztynie.

• 90+3 min

Próbował Błąd. Leszczyński łapie.

• 90+2 min

Paweł Abbott zmienia strzelca bramki - Artura Siemaszko.

• 90+1 min

Foszmańczyk przed znakomitą szansą! Niestety z kilku metrów trafia w obrońców.

• 90 min

Sędzia dolicza 5 minut.

• 89 min

Rzut rożny dla GKS-u.

• 88 min

Olsztyn z szansą na podwyższenie. Wierzbicki ratuje w ostatnim momencie.

• 86 min

Klemenz przerywa groźną kontrę gospodarzy.

• 82 min

Tanchyk zakręcił obroną GieKSy, ale jego dośrodkowanie bez strzału na bramkę Wierzbickiego.

• 80 min

Wiktor Biedrzycki zastępuje Stromeckiego, a Daniel Ramirez Fernandez wszedł za Grzegorza Lecha.

• 78 min

Teraz żółta kartka dla Marcina Stromeckiego.

• 77 min

Zółta kartka dla Mateusza Kamińskiego.

• 75 min

GieKSa cały czas naciska. Zostaje jednak coraz mniej czasu.

• 73 min

Kolejna szansa przed Volasem. Źle obrócił się z piłką w okolicach 11 metra.

• 73 min

Volas obok słupka! Znakomita szansa, niestety zmarnowana.

• 71 min

Dalibor Volas zastąpi Wojciecha Kędziorę.

• 70 min

Gospodarze z szansą na kontrę. Obrona GieKSy przerywa.

• 67 min

Foszmańczyk strzelał sprzed szesnastki, ale trafił w plecy rywala.

• 65 min

Piłka na połowie Stomilu, szukamy swoich szans.

• 62 min

Na boisku zameldowali się Błąd i Foszmańczyk. Zmienili Dawida Plizgę i Łukasza Zejdlera.

Żółta kartka dla Kamila Słabego.

Siemaszko na 1:0 dla Stomilu.

Rzut karny dla gospodarzy.

Potężne uderzenie Kędziory z 20 metrów! Bramkarz z trudem wybija.

Prokić niedokładnie podawał do Kędziory w pole karne! Napastnik GKS-u mógł wyjść sam na sam z bramkarzem.

Wojtek Kędziora faulowany, zażegnaliśmy zagrożenie.

Rzut rożny dla gospodarzy.

Gra toczy się na połowie GKS-u, próbujemy wyprowadzić piłkę.

Plizga podawał przed 5 metr do Łukasza Zejdlera, ale obrona Stomilu dobrze reaguje.

Zaczynamy drugą połowę spotkania. Walczymy!

• 45+1 min

Bez konsekwencji. Koniec pierwszej połowy.

• 45+1 min

Będzie jeszcze szansa dla gospodarzy na wrzutkę w pole karne po stałym fragmencie.

Sędzia doliczył minutę.

Groźnie pod bramką Wierzbickiego! Piłka wrzucona w pole karne i zabrakło centymetrów, by któryś z graczy gości sięgnął jej głową.

Strzał Siemaszko z 20 metrów, ale bardzo niecelnie.

Zejdler przerywa kontrę rywala.

Rzut rożny dla GieKSy.

Prokić miał dużo miejsca tuż przed szesnastką! Trafił prosto w obrońcę.

Szansa na kontrę dla GKS-u, ale Prokić źle przyjmuje i piłka wylatuje za linię boisk.

Kontra olsztynian, ale dobra reakcja obrony GKS-u. Piłkę z piątki wybija Wierzbicki.

Rzut rożny dla gości po próbie dośrodkowania Plizgi.

Piłka przez minutę przed szesnastką Stomilu, ale bez strzału GieKSy.

Gra toczy się w środkowej strefie boiska, bez okazji dla jednej lub drugiej strony.

Bartek Poczobut celował w okienko bramki! Piłka minimalnie obok słupka.

Teraz Stomil próbuje swoich sił w ataku pozycyjnym.

Zejdler bliski oddania strzału po dośrodkowaniu, ale piłka przeleciała obok jego nogi.

Słomka i Plizga zamienili się stronami.

Dośrodkowanie w pole karne Wierzbickiego. Bramkarz gości pewnie łapie.

Kontra gospodarzy po złym podaniu Łukasza Zejdlera, ale tylko aut.

Szansa dla GieKSy na wrzutkę z rzutu rożnego.

Próbujemy skonstruować akcję w ataku pozycyjnym, ale mocny pressing gospodarzy na naszej połowie.

Groźne dośrodkowanie Prokicia! Leszczyński zdjął piłkę z głowy Wojtka Kędziory.

Gospodarze będą mieli szansę na dośrodkowanie w pole karne ze stałego fragmentu gry.

Kontra Stomilu przerwana przez defensywę GieKSy.

Plizga z 20 metrów! Bramkarz wybija przed siebie.

Teraz próba Stomilu. Piłka poodbijała się od nóg zawodników w polu karnym i Maciej Wierzbicki łapie.

Prokić próbował przebić się lewą stroną. Rzut z autu dla GKS-u.

Ruszamy. Do boju GieKSa!

• Obie jedenastki wychodzą na murawę. Za moment zaczynamy spotkanie.

• Na trybunie gości w Olsztynie coraz więcej kibiców GieKSy!

• Tymczasem piłkarki GKS-u wygrały dzisiaj z Sokołem Kolbuszowa Dolna 4:0. Niestety na awans musimy jeszcze poczekać, ponieważ Tarnovia także wygrała swoją rywalizację.

• GKS po wygranej Stali Mielec spadł na 3. miejsce w tabeli. Walczymy więc o odzyskanie wicelidera.

• Do składu wraca także Mateusz Mączyński oraz Łukasz Zejdler. Łukasz w ostatnim meczu pauzował za kartki.

• W jedenastce GieKSy zagra Dawid Plizga. Będzie to jego debiut w rundzie wiosennej.