• Kamiński (39)
  • Słomka (90)

Chrobry Głogów: Janicki - Danielak, Michalec, Michalski, Ilków-Gołąb - Napolov (46. Szczepaniak), Kona (70. Kowalczyk), Gąsior, Machaj Mateusz (55. Mandrysz), Bach - Trytko.

GKS Katowice: Abramowicz - Frańczak, Klemenz, Kamiński, Słaby - Błąd, Poczobut, Zejdler, Prokić (90. Kalinkowski), Skrzecz (84. Słomka) - Goncerz (75. Kędziora).

Na boisku w Głogowie w ramach 27. kolejki spotkały się drużyny ze ścisłej czołówki tabeli Nice 1 ligi. Po 25 meczach sezonu, GKS i Chrobry miały na swoim koncie taką samą liczbę punktów (43), zatem rywalizacja toczyła się o naprawdę dużą stawkę. W 10. minucie spotkania z piłką w polu karnym znalazł się Andreja Prokić. Zawodnik gości szukał odrobiny miejsca, ale jego strzał ostatecznie został zablokowany. Chwilę później bramce Sławomira Janickiego zagroził Grzegorz Goncerz próbując zmieścić piłkę obok słupka strzałem zza szesnastki.

Gospodarze swoją pierwszą poważną szansę mieli w 25. minucie. Po rzucie wolnym z 18 metrów piłka przeleciała centymetry nad poprzeczką, choć Mateusz Abramowicz kontrolował jej lot. Głogowianie mieli jeszcze kilka sytuacji zakończonych strzałem, ale bramkarz GKS-u pozostał czujny. Poziom spotkania był wyrównany. Obie drużyny czekały na błąd rywala i możliwość szybkiego ataku. W 39. minucie spotkania Adrian Błąd dośrodkował mocno w pole karne z rzutu rożnego. Mateusz Kamiński cierpliwie czekał na opadającą piłkę i z dużym spokojem skierował ją do siatki strzałem z powietrza.

Do końca pierwszej połowy więcej bramek nie padło. Zaraz na starcie drugich 45 minut, Błąd zderzył się w powietrzu z Mateuszem Machajem. Ten drugi po chwili potrzebował zmiany z powodu silnego bólu uda. W międzyczasie znakomitą okazję miał Oktawian Skrzecz. Dobiegł do mocnego podania w pole karnego i próbował zaskoczyć bramkarza strzałem w długi róg. Piłka minimalnie minęła bramkę. Kolejne minuty upływały na spokojnej grze GieKSy i szukaniu kontr przez gospodarzy. W 73. minucie Abramowicz popisał się cudowną interwencją po strzale głową rywala. Ten mierzył z dwóch metrów od bramki.

Chrobry kończył mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką zobaczył Damian Szczepaniak faulujący wychodzącego do kontry Andreja Prokicia. Mimo bardzo groźnych prób Chrobrego, mecz zakończył gol Wojciecha Słomki, który w sytuacji sam na sam zachował duży spokój i skierował piłkę do pustej bramki. Kolejna wygrana GKS-u stała się faktem.

• 90+5 min

Koniec meczu!

• 90+4 min

Duży spokój zachował młody zawodnik GieKSy i kapitalnie wykończył akcję.

• 90+3 min

SŁOMKA GOL!

• 90+2 min

Będzie rzut rożny dla Głogowa.

• 90+1 min

Żółta kartka dla Janickiego - bramkarza gospodarzy.

• 90 min

Kalinkowski zastępuje Prokicia.

• 89 min

Rzut wolny dla Chrobrego.

• 89 min

Żółtka kartka dla Bartłomieja Poczobuta.

• 88 min

Mocny pressing głogowian. Gramy w obronie.

• 86 min

Znakomita interwencja w polu karnym Klemenza.

• 84 min

Wojciech Słomka za Oktawiana Skrzecza.

• 81 min

Czerwona kartka dla Szczepaniaka. Gramy z przewagą jednego zawodnika.

• 78 min

W międzyczasie Wojciech Kędziora zmienił Grzegorza Goncerza.

• 78 min

Za wysoko uniesiona noga Kamińskiego. Okazja na dośrodkowanie dla gospodarzy.

• 77 min

Kolejny rzut rożny dla Chrobrego.

• 73 min

Stuprocentowa sytuacja gospodarzy. Abramowicz cudownie broni strzał głową z 2 metrów!

• 70 min

Ofensywna zmiana gospodarzy. Za Macieja Kona wchodzi Damian Kowalczyk.

• 68 min

Kontra GieKSy wyprowadzona przez długie podanie Abramowicza. Zejdler źle podawał w szesnastkę.

• 66 min

Mocny strzał z woleja jednego z graczy Chrobrego, ale piłka mija bramkę GKS-u.

• 65 min

Strzał w mur.

• 64 min

Głogów częściej przy piłce i wypracował rzut wolny. Około 20 metrów do bramki.

• 61 min

Gra toczy się na połowie GieKSy. Ale obrona z Katowic kontroluje poczynania rywala.

Abramowicz pewnie łapie dośrodkowanie.

Machaj jednak potrzebuje zmiany. Zastępuje go Robert Mandrysz.

Skrzecz wyszedł na świetną pozycję, ale niestety strzał obok słupka.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Błąda, ale za mocno.

Mateusz jednak spróbuje grać dalej.

Boisko kulejąc opuszczał Mateusz Machaj.

W drużynie z Głogowa potrzebna zmiana.

Ucierpiał Adrian Błąd.

Dwóch zawodników GieKSy i Chrobrego leży na boisku po kontakcie w środku pola.

Gospodarze dokonali zmiany. W zamian za Serhyi Napolova wszedł Łukasz Szczepaniak.

Wracamy na drugą połowę.

• 45+3 min

Kończymy pierwszą połowę.

• 45+2 min

Poczobut zatrzymuje kontrę.

Doliczone 3 minuty.

To drugi gol Kamińskiego na wiosnę.

GOOOOOOOOOOL! Kamiński z powietrza!

Słaby był blisko! Piłka przeleciała tuż nad jego głową.

Rzut wolny dla GKS-u. Będzie szansa na dośrodkowanie.

Teraz rożny dla GieKSy. Miękko bita piłka i za lekki i niedokładny strzał głową Klemenza.

Abramowicz wybija na rzut rożny mocny strzał z powietrza.

Rzut rożny dla głogowian.

Żółta kartka dla Marcela Gąsiora za faul na Frańczaku.

Teraz Frańczak przecina podanie do wychodzącego na lewe skrzydło rywala.

Akcja Prokicia lewą stroną, ale przecięte dośrodkowanie. Potem niecelna próba Błąda.

Minimalnie nad bramką, ale Abramowicz kontrolował lot piłki.

Będzie rzut wolny dla gospodarzy po faulu tuż przed polem karnym.

Chwila rozluźnienia na boisku, obie drużyny czekają na błędy rywala.

Zejdler niemalże sam na sam! Niestety nie trafia w światło bramki po prostopadłym dośrodkowaniu.

Groźny strzał Goncerza! Bramkarz wybija z trudem.

Zawodnik Chrobrego faulował w polu karnym GieKSy Adriana Błąda.

Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy.

Błąd strzelał na bramkę, ale bardzo niecelnie.

Ilków-Gołąb ukarany żółtą kartką za powstrzymywanie Prokicia.

Kilka minut gry w środkowej strefie boiska.

Kontra Chrobrego przerwana przez Kamila Słabego.

Kombinacyjna gra GKS-u i już kilka dośrodkowań w szesnastkę gospodarzy.

Ostry faul na Prokiciu. Stały fragment dla GKS-u z lewej strony boiska.

Zaczynamy mecz. Do boju GieKSa!

• Pierwsze jedenastki wracają na boisko, za moment start 27. kolejki w Głogowie.

• Zmierzą się ze sobą drużyny, które po 25 meczach mają dokładnie tyle samo punktów (43). To oznacza bezpośrednią rywalizację o fotel wicelidera.

• Do składu GKS-u Katowice wraca dzisiaj Bartłomiej Poczobut, którego w Chojnicach zastąpił Bartłomiej Kalinkowski z powodu pauzy za kartki.

• Piłkarze obu drużyn już na boisku. W Głogowie 25 stopni, a na niebie żadnej chmurki.