1-0

Zagłębie Sosnowiec

GKS Katowice: Abramowicz - Frańczak, Klemenz, Kamiński, Mączyński - Błąd (90. Słaby), Zejdler, Poczobut, Prokić, Słomka (54. Skrzecz) - Kędziora (74. Goncerz).

Zagłębie Sosnowiec: Kudła - Jędrych, Nowak, Chichocki, Pribula (54. Rzonca), Lewicki (54. Mfutila), Babiarz, Sanogo, Malheiro, Wrzesiński (79. Banasiak), Puchacz.

W ostatni dzień marca, GKS Katowice w ramach 24. kolejki Nice 1 liga zmierzył się w prestiżowym pojedynku z Zagłębiem Sosnowiec. Początek spotkania dla obu ekip był bardzo spokojny. Bramkarze pewnie łapali wszelkie próby dograń w szesnastkę. W 21 minucie z daleka próbował przymierzyć Nuno Malheiro, ale piłka minęła lewy słupek bramki Mateusza Abramowicza. Na tym etapie spotkania zarysowała się przewaga gości. GieKSa odpowiedziała na nią w kolejnych minutach. Po wrzutce w pole karne, piłkę głową jako pierwszy sięgnął Łukasz Zejdlr. Próba była jednak nieprecyzyjna.

Gospodarze mieli szansę na gola do szatni, gdy po przejętej w środku pola piłce, Adrian Błąd dośrodkował w szesnastkę. Zejdlerowi zabrakło centymetrów, by celnie przymierzyć. Do końca pierwszych 45 minut bramka już nie padła. Zaraz na starcie drugiej połowy Błąd próbował zaskoczyć Dawida Kudłę mocnym strzałem po ziemi. Bramkarz pozostał czujny. Chwilę później Bartłomiej Babiarz faulował Andreja Prokicia wychodzącego sam na sam. Zawodnik ekipy z Sosnowca zobaczył czerwoną kartkę.

Od 50. minuty GieKSa grała z przewagą jednego zawodnika i 10 minut później wynik w kuriozalnej sytuacji otworzył Błąd. Pomocnik posłał wysoką piłkę z lewej strony i choć nikt jej nie dosięgnął, futbolówka wpadła do bramki, ponieważ zasłonięty bramkarz Zagłębia nie zdążył w porę zareagować. W kolejnych minutach, mimo gry w 10-tkę, goście byli w stanie stworzyć kilka sytuacji zakończonych strzałem. Ostatecznie gospodarze utrzymali jednobramkową przewagę i odnieśli czwartą wygraną z rzędu.

• 90+5 min

Sędzia kończy mecz. Wygrywamy w derbach z Zagłębiem Sosnowiec!

Żółta kartka dla Cristovao Mfutila

Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry 5 minut.

Groźna wrzutka z rożnego w pole karne GieKSy wybita przez obrońców.

Zmiana w zespole GKS-u. Z boiska schodzi strzelec bramki Adrian Błąd, a w jego miejsce pojawia się Kamil Słaby.

Sędzia Artur Aluszyk odsyła na trybuny trenera naszej drużyny.

Bardzo ładna akcja GieKSy. Po krótkiej wymianie podań piłka trafia w pole karne, gdzie jednak nie znajduje adresata.

Żółtą kartką za wybicie piłki po gwizdku został ukarany Oktawian Skrzecz.

Zmiana w zespole gości. W miejsce Konrada Wrzesińskiego na boisku melduje się Adam Banasiak.

Rzut rożny dla drużyny gości nie przynosi żadnego zagrożenia bramce strzeżonej przez Mateusza Abramowicza.

Zmiana w zespole GieKSy. Za Wojtka Kędziorę na boisko wbiega Grzegorz Goncerz.

Faul Mateusza Mączyńskiego w środkowej strefie boiska. Żółta kartka dla naszego zawodnika.

Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne gości. Bramkarz wybija piłkę na rzut rożny oddalając zagrożenie.

Dobre podanie do Łukasza Zejdlera. Jego strzał jednak w ostatniej chwili na rzut rożny blokuje zawodnik gości.

GOOL! Dośrodkowanie Adriana Błąda co prawda nie trafia do nikogo z naszych zawodników. Piłka jednak po dłuższym słupku wpada do siatki Zagłębia.

Dobra okazja dla GieKSy, jednak strzał tuż zza pola karnego Andrei Prokicia broni bramkarz gości.

Zmiana również w szeregach GieKSy. Schodzi Wojtek Słomka, a w jego miejsce na boisku pojawia się Oktawian Skrzecz.

Podwójna zmiana w zespole gości. Schodzi Szymon Lewicki oraz Martin Pribula. W ich miejsce kolejno Cristovao Mfutila oraz Callum Rzonca.

Dobra przebitka głową do Wojtka Kędziory. Sędzia odgwizduje jednak spalonego.

Strzał z rzutu wolnego Łukasza Zejdlera zatrzymuje się na obrońcach ustawionych w murze.

Doskonała sytuacja dla GieKSy. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Andrea Prokić. Nie potrafiący go dogonić Bartłomiej Babiarz zdecydował się sfaulować naszego zawodnika. Czerwona kartka.

Z rzutu wolnego dośrodkowuje Zagłębie. Obrona GieKSy szybko wyjaśnia sytuacje wybijając piłkę.

Dobry strzał z dystansu Adriana Błąda zatrzymany przez bramkarza.

Dziś przy ulicy Bukowej mecz ogląda 5250 widzów.

Kędziora dostaje piłkę za obrońców, jednak nie dochodzi do podania. Przewraca się, choć sędzia nie odgwizduje przewinienia.

Zaczynamy drugą odsłonę dzisiejszego derbowego pojedynku.

Pierwsza część spotkania dobiegła końca. Do przerwy mamy bezbramkowy remis.

Sędzia doliczył do pierwszej połowy 3 minuty.

Kolejna znakomita wrzutka Adriana Błąda. Tym razem zabrakło naprawdę niewiele, aby ktoś doszedł do tego podania. Wciąż jednak bez bramek na Bukowej.

Rzut wolny dla GieKSy z 35 metrów. Przy jego rozegraniu jednak nie zrozumieli się nasi zawodnicy i od bramki rozpocznie Dawid Kudła.

Dobra wrzutka Adriana Błąda z rzutu wolnego. Zamieszanie pod bramką gości, jednak ostatecznie sędzia odgwizduje faul na jednym z obrońców Zagłębia.

Ładne prostopadłe podanie do Prokicia. Minimalnie jednak szybszy bramkarz gości, który w porę wybił piłkę poza boisko.

Wrzutka Adriana Błąda z rzutu wolnego. Piłka jednak mija dalszy słupek gości. Dodatkowo został odgwizdany spalony i Zagłębie wznowi od rzutu wolnego.

Wrzutka Tymoteusza Puchacza wysoko nad polem karnym. Rozpoczniemy od rzutu z autu.

Większość czasu pierwszej połowy już minęła, jednak tak na dobrą sprawę wciąż żadna z drużyn nie zaszkodziła w większym stopniu bramkarzowi przeciwnej drużyny.

Groźny strzał z dystansu Barbosy Malheiro minął boczny słupek bramki GieKSy.

Rzut wolny dla drużyny gości. Dośrodkowanie wybite przez defensorów GieKSy.

Z około 30. metrów szczęścia próbował Konrad Wrzesiński, jednak wysoko ponad bramką.

Dość spokojny pierwszy kwadrans meczu w wykonaniu obydwóch drużyn.

Daleka wrzutka w pole karne gości nie znajduje jednak nikogo z naszych zawodników.

Okazja dla GieKSy na bramkę z rzutu rożnego. Piłka jednak przelatuje nad wszystkimi zawodnikami z pola karnego i ostatecznie nic z tej akcji nie wynikło.

Mieliśmy dwie minutowe przerwy w grze spowodowane urazem zawodników gości.

Dobra wrzutka Frańczaka w pole karne, strzał jednego z naszych zawodników minimalnie obok dalszego słupka.

Zaczynamy pierwszą połowę meczu!

• Piłkarze weszli w specjalnych koszulkach okazując wsparcie dla kontuzjowanego Sebastiana Nowaka.

• Sędziowie wprowadzają już zawodników na boisko, za moment początek spotkania.

• Zawodnicy obydwu drużyn rozgrzewają się już na murawie.

• GieKSa stanie przed szansą rewanżu za porażkę w rundzie jesiennej.

• O 20:15 zaczynamy 36 starcie pomiędzy zespołami z Katowic i Zagłębia w historii ligowych rywalizacji drużyn.