• Błąd (40)
  • Kędziora (90)

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz - Fila (76. Biskup), Boczek, Kieruzel, Pietruszka, Ryczkowski, Zawistowski (65. Drozdowicz), Wołąkiewicz, Steblecki, Podgórski (69. Mikołajczyk), Górski.

GKS Katowice: Abramowicz - Frańczak, Klemenz, Kamiński, Słaby - Błąd, Kalinkowski (85. Mokwa), Zejdler, Prokić, Skrzecz - Goncerz (70. Kędziora).

GKS Katowice w ramach 22. kolejki Nice 1 liga, rozegrał wyjazdowy mecz z Chojniczanką Chojnice. Było to zaległe spotkanie, które pierwotnie zaplanowano na marzec, ale wówczas nie mogło się odbyć przez niekorzystne warunki atmosferyczne. W jedenastce GieKSy doszło do kilku zmian spowodowanych przez żółte kartki. Po raz pierwszy w rundzie wiosennej od początku grali Kamil Słaby, Bartłomiej Kalinkowski i Grzegorz Goncerz.

Pierwsze zagrożenie stworzyli gospodarze. Po strzale Sebastiana Stebleckiego zza szesnastki, piłka o centymetry minęła bramkę Mateusza Abramowicza. GieKSa w odpowiedzi starała się przenieść grę na połowę przeciwnika. Na gola czekaliśmy do 39 minuty. Adrian Błąd otrzymał podanie od Grzegorza Goncerza i po strzale z 17 metrów piłka odbita od nogi obrońcy zmyliła bramkarza gospodarzy wpadając tuż obok słupka. Do końca pierwszej połowy więcej bramek nie oglądaliśmy.

Chojniczanka była bardzo bliska wyrównującego gola zaraz po wyjściu z szatni. Abramowicz obronił strzał oddany z 5 metrów! Znakomita interwencja naszego bramkarza, choć dopisało mu odrobinę szczęścia. Gospodarze co chwilę testowali jego czujność. Katowiczanie skupili się na grze defensywnej i szukaniu kontrataków. W 65. minucie bliski szczęścia był Adam Ryczkowski. Piłka po jego próbie minęła słupek o centymetry.

W 83. minucie drugą żółtą w efekcie czerwoną kartkę zobaczył obrońca gospodarzy - Piotr Kieruzel. Siedem minut później Andreja Prokić w kontrze prowadzoną lewą stroną podawał do czekającego pod bramką Wojciecha Kędziory. Napastnik GKS-u się nie pomylił i podwyższył na 2:0. Chojnice mimo intensywnych prób, gola w tym meczu się nie doczekały.

• 90+5 min

Koniec meczu!

Doliczone 5 minut.

GOOOOOOOL! Kędziora na 2:0!

Groźna kontra gospodarzy. Piłka odbita od nóg obrońcy, ale szczęśliwie nie leciała w światło bramki.

Sytuacja odrobinę się uspokoiła. Więcej ataków GKS-u.

Tomek Mokwa zastępuje Bartka Kalinkowskiego.

Ostatnie kilka minut gramy z przewagą jednego zawodnika.

W międzyczasie druga żółta kartka i w efekcie czerwona dla Piotra Kieruzela.

Była szansa na kontrę, ale złe podanie Kędziory do Skrzecza.

Żółta kartka dla Sebastiana Stebleckiego.

Tomasz Mikołajczyk wchodzi w zamian za Jacka Podgórskiego.

Kolejna groźna sytuacja. Abramowicz łapie piłka, która niebezpiecznie kozłowała.

Jakub Biskup zastępuje Karola Fila.

15 minut do końca spotkania. Gramy w defensywie.

Wojciech Kędziora wchodzi za Grzegorza Goncerza.

Od kilku minut bardzo groźnie pod bramką GieKSy.

Żółta kartka dla Wołąkiewicza.

Strzał Ryczkowskiego, tuż obok słupka bramki Abramowicza.

Emil Drozdowicz zastępuje Pawła Zawistowskiego.

Żółta kartka dla Kamila Słabego za utrudnianie wybici piłki bramkarzowi.

Rzut rożny dla GieKSy.

Mamy duży problem z utrzymaniem się przy piłce.

Prokić w wyścigu z jednym z obrońców! Było blisko akcji sam na sam.

Gospodarze testują czujność Abramowicza.

Rzut rożny dla Chojniczanki.

Prokić z okazją na strzał, ale piłka trafiła w nogi obrońcy.

Duży pressing Chojnic. Gospodarze cały czas przy piłce.

Abramowicz w cudowny i także szczęśliwy sposób ratuje GKS przed utratą bramki po groźnym dograniu w pole karne.

Stały fragment dla Chojniczanki. Będzie wrzutka w pole karne.

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

• Piłkarze wracają na murawę.

Kończymy pierwszą połowę.

Minuta doliczona.

Teraz groźny strzał Prokicia. Janukiewicz odbił przed siebie, ale jako pierwszy do piłki dopadł defensor Chojniczanki.

Adrian otrzymał podanie w pole karnei piłka po strzale odbita jeszcze od nóg obrońców wpada do bramki.

GOOOOOOL! Błąd na 1:0 dla GKS-u.

Jeden z graczy Chojniczanki próbował zaskoczyć Abramowicza z 25 metrów.

Teraz Słaby dogrywał w okolice bramki Janukiewicza, ale bez strzału na bramkę.

Gra toczy się na połowie GieKSy. Chojnicie szukają szans w ataku pozycyjnym.

Kalinkowski fauluje w środku pola. Musi uważać, bo ma już na koncie jedną żółtą kartkę.

Prokić dogrywał w szesnastkę. Bliski oddania strzału Goncerz, ale uprzedził go obrońca.

Prokić próbował uderzać zza pola karnego, ale za lekko.

Żółta kartka dla Kalinkowskiego.

GieKSa próbuje się przedrzeć pod bramkę gospodarzy prawą stronę. Na razie bezskutecznie.

Groźny stały fragment dla Chojniczanki. Jeden z zawodników GKS-u zagrywał ręką tuż przed szesnastką z prawej strony boiska.

Była szansa na kontrę dla GieKSy, ale Prokić niedokładnie podawał do Skrzecza.

Jak na razie wiele niedokładnej gry po obu stronach.

Przenieśliśmy się na połowę gospodarzy. Pierwszy rzut rożny w tym meczu dla GKS-u.

Za nami dopiero 12 minut, a sędzia co chwilę gwiżdże faule w środkowej strefie.

Wrzutka Błąda ze stałego fragmentu, ale Jakukiewicz pewnie łapie.