• Bartków (25)
1-0

Puszcza Niepołomice: Staniszewski - Bartków, Czarny, Stawarczyk, Stępień, Fryc (72. Ryndak), Uwakwe, Stefanik, Drzazga (45. Domański), Żurek (60. Szewczyk), Orłowski.

GKS Katowice: Abramowicz (46. Wierzbicki) - Frańczak, Klemenz, Kamiński, Słaby - Błąd, Poczobut, Zejdler (58. Foszmańczyk), Prokić, Skrzecz (66. Słomka) - Goncerz.

W drugą środę z rzędu GKS Katowice odrabiał zaległości z początku rundy wiosennej. Na boisku w Niepołomicach GieKSa rozegrała mecz 20 kolejki Nice 1 ligi z miejscową Puszczą. Goście już w 3. minucie mieli świetną okazję na objęcie prowadzenia. Andreja Prokić podawał do wchodzącego w pole karne Oktawiana Skrzecza, ale ten po uderzeniu trafił w boczną siatkę. Przez długi okres gra toczyła się w środku pola. Dopiero w 26. minucie Mateusz Bartków pewnie przymierzył głową po rzucie rożnym Puszczy i piłka wylądowała w siatce GieKSy.

Jeszcze przed przerwą znakomitą okazję miał Marcin Stefanik, który z kilku metrów po mocnym strzale trafił prosto w wystawioną rękę Mateusza Abramowicza. Gościom nie udało się stworzyć dogodnych okazji i do szatni zespoły schodziły z wynikiem 1:0 dla gospodarzy. W przerwie w drużynie GKS-u nastąpiła zmiana bramkarza. Mateusza Abramowicza zastąpił Maciej Wierzbicki. Katowiczanie w pierwszych minutach drugiej połowy grali agresywniej, próbując stworzyć jak najwięcej zagrożenia.

W 58. minucie Łukasza Zejdlera zmienił Tomasz Foszmańczyk. Dla Tomka był to powrót po kontuzji i pierwszy mecz rundy wiosennej. W międzyczasie Puszcza stworzyła kolejną szansę po strzale głową. Piłka po mocnym uderzeniu skierowanym w dół odbiła się tuż przed bramką GieKSy i przeleciała nad poprzeczką. Gracze trenera Jacka Paszulewicza próbowali prawą i lewą stroną, ale nie potrafili sforsować defensywy z Niepołomic. Ostatecznie piłkarze z Górnego Śląska musieli uznać wyższość rywala.

Koniec spotkania w Niepołomicach.

Strzał Słomki, ale bardzo niecelny.

Doliczone 3 minuty.

Coraz mniej czasu. Uwakwe przez chwilę leżał na boisku.

Kontra Puszczy. Rywal wywalczył rzut rożny.

Klemenz prawie dosięgnął głową piłkę graną przez Błąda! Zabrakło niewiele.

Będzie próba wrzutki w szesnastkę Puszczy.

10 minut do końca, walczymy!

Puszcza nie czeka w defensywie, także stara się tworzyć kolejne sytuacje.

Zmiana gości. Dawid Ryndak za Patryka Fryca.

Błąd bliski dosięgnięcia piłki po wrzutce w pole karne! Piłka minimalnie obok słupka.

Prostopadłe podanie Frańczaka do Foszmańczyka, ale ten drugi nie dobiegł do piłki.

Żółta kartka dla Mateusza Kamińskiego.

Akcja lewą stroną GKS-u, ale bardzo niedokładne dośrodkowanie.

Oktawian zastąpiony przez Wojciecha Słomkę.

Skrzecz przyjął tuż przed szesnastką, przełożył na drugą nogę i przymierzył, ale Staniszewski pewnie chwyta.

Zmiana w drużynie gospodarze. W zamian za Bartosza Żurka wchodzi Krzysztof Szewczyk.

Teraz szansa dla Puszczy, ale Skrzecz udanym odbiorem oddala zagrożenie.

Dobra okazja dla GieKSy. Piłka w polu karnym, ale odbita od nóg obrońców.

Za Zejdlera wchodzi Tomasz Foszmańczyk. Tomek debiutuje w rundzie wiosennej.

Kolejna wrzutka Skrzecza, rzut rożny dla GKS-u.

Pierwsza interwencja Wierzbickiego, pewnie łapie.

Błąd próbował zaatakować pole karne, ale obrona Puszczy czujna.

Wrzutka Skrzecza w pole karne, niestety obrońca uprzedził jednego z graczy GKS-u.

GieKSa szuka szansy prawą strona boiska, ale brakuje dokładności.

Mateusza Abramowicza zastąpił Maciej Wierzbicki.

Rozpoczynamy drugą część meczu - oby lepszą w wykonaniu GieKSy!

• 45+3 min

Zmiana w drużynie gospodarzy. Schodzi kontuzjowany Drzazga i za niego Domański.

Błąd bramkarza gospodarzy! Zejdler dobiega do piłki, ale źle podaje i tylko rożny.

Próbujemy odpowiedzieć, ale obrona z Niecieczy dzisiaj bardzo szczelna.

Było blisko utraty drugiego gola! Ratuje nas interwencja Abramowicza po mocnym strzale Stefanika.

Niestety bez wykończenia strzałem.

Tym razem szansa z rożnego dla GieKSy.

Teraz szansa z rożnego dla GieKSy.

Tym razem bardzo niecelnie.

Puszcza wypracowała kolejny rzut rożny, trzeba uważać.

GieKSa przycisnęła. Rzut rożny dla gości.

Bartków zakończył rzut rożny pewnym strzałem głową.

Mateusz Bartków strzela gola dla Niepołomic.

Goncerz zatrzymuje groźną akcję Puszczy wybiciem na rożny. Moment wcześniej była szansa na kontrę GKS-u, ale źle podawał Prokić.

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla gospodarzy.

Teraz dobra komunikacja między Klemenzem i Abramowiczem przy próbie wrzucenia piłki w pole karne GKS-u.

Przenieśliśmy grę na prawą stronę boiska. Na razie jednak bez żadnego dośrodkowania z tamtej strony.

Będzie szansa dla GKS-u na dośrodkowanie w szesnastkę ze stałego fragmentu gry.

Gospodarze starają się kontrolować piłkę i bardzo długo rozgrywają na swojej połowie.

Orłowski wychodził na dobrą pozycję, ale sędzia podniósł chorągiewkę - spalony.

Prokić z szansą na akcję lewą stroną, ale przyjmował piłkę ręką.

Piłka dominuje w środku pola, bez akcji pozycyjnych po jednej czy drugiej stronie.

Puszcza próbowała zaskoczyć strzałem zza szesnastki, ale Abramowicz pewnie łapie.

Za mocna wrzutka Błąda, Puszcza rozpoczyna od bramki.

Rzut rożny dla GieKSy.

Świetnie podanie Prokicia do wchodzącego w pole karne Skrzecza! Ten jednak strzela w boczną siatkę.

Stały fragment dla Puszczy, ale piłka przeleciała przez pole karne GKS-u.

Ruszamy. Do boju GieKSa!

• Obie jedenastki już na boisku. Za moment rozpoczynamy spotkanie 20 kolejki.

• W pierwszym meczu sezonu pomiędzy drużynami, Puszcza wygrała na Bukowej 2:1. Liczymy na to, że dzisiaj GieKSa weźmie rewanż.

• Zwycięstwo GieKSy oznaczałoby przesunięcie się drużyny z Katowic na pozycję lidera tabeli Nice 1 ligi.

• Warunki do gry perfekcyjne. Nad boiskiem w Niepołomicach słońce. Piłkarze GieKSy pojawili się na rozgrzewce.