2-2

Cracovia

• Piątek (33)
  • Piątek (14)

GKS Katowice: Abramowicz - Midzierski, Garbacik, Mączyński, Pleva, Zejdler, Kalinkowski, Skrzecz, Błąd, Plizga, Kędziora. W II połowie wystąpili: Nowak, Skrzecz (81. Juraszczyk), Garbacik, Klemenz, Zejdler, Kalinkowski (51. Kuliński), Pleva, Błąd (66. Słomka), Plizga, Yunis, Goncerz.

Cracovia: Sandomierski, Fink, Covilo, Wójcicki, Dimun, Wdowiak, Hernandez, Dytiatiev, Helik, Sowah, Piątek.

W sobotnim meczu sparingowym GKS Katowice zremisował przy Bukowej z ekstrklasową Cracovią 2:2.

Trener Piotr Mandrysz dał szansę w sparingu sporej grupie zawodników, którzy dotąd mieli mniej okazji na grę. Cracovia natomiast wyszła na pierwszą połowę w silnym składzie. W porównaniu z ostatnim meczem ligowym ze Śląskiem Wrocław, nie zagrali tylko Sergei Zenjov, Szymon Drewniak i Jaroslav Mihalik.

Choć Trójkolorowi zmierzyli się z rywalem z wyższej klasy rozgrywkowej, mogli szybko prowadzić. Już w 2. minucie Oktawian Skrzecz znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak posłał piłkę nad poprzeczką. Swoją szansę miał także Dawid Plizga, lecz uderzył po ziemi w środek bramki z kilkunastu metrów.

Pierwsza na prowadzenie wyszła jednak Cracovia. W 14. minucie Krzysztof Piątek zamknął strzałem głową dośrodkowanie z prawej strony i trafił do siatki przy prawym słupku. GieKSa nie poddawała się i wyrównała w 25. minucie. Wyrównującą bramkę zdobył Damian Garbacik, który skierował piłkę do siatki głową w lewe okienko po wrzutce Łukasza Zejdlera.

W pierwszej połowie ostatnie słowo należało jednak do Cracovii. Znów dał o sobie znać Krzysztof Piątek, który w 33. minucie ponownie głową wysunął na prowadzenie swój zespół po centrze z lewej strony w pole karne z rzutu wolnego.

Po wyjściu z szatni na drugą połowę obaj trenerzy dokonali kilku zmian i to Cracovia pierwsza mogła pokusić się o kolejną zdobycz bramkową. GKS grał w eksperymentalnym ustawieniu i katowiczanie w ostatniej chwili blokowali groźne strzały Deji, Stebleckiego i Szczepaniaka. Tym razem to jednak GieKSa pierwsza zaskoczyła i doprowadziła po raz drugi do wyrównania w meczu za sprawą Adriana Błąda, który w 60. minucie wpadł w pole karne i technicznym, mocnym strzałem przy prawym słupku nie dał szans golkiperowi Cracovii.

GKS w końcówce miał więcej z gry, ale Dawid Plizga trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego, a wychodzący na czystą pozycję Jakub Yunis był faulowany. Sprawiło to, że wynik do końca nie uległ już zmianie. W najbliższym meczu GieKSa zagra w lidze z Wigrami Suwałki u siebie. Początek 9 września o 18:00.

• 92 min

• 91 min

Tempo spotkania spadło, obie drużyny czekają na końcowy gwizdek.

Minął regulaminowy czas.

Chwila przerwy, na boisku leży Szczepaniak.

Obie drużyny podkręcają tempo, pachnie jeszcze jedną bramką, tylko dla kogo?

Plizga na prawej flance do Yunisa w pole karne, przeczytali to obrońcy Cracovii.

GKS chce pokusić się jeszcze o gola, Cracovia kontruje.

Doskonała okazja Yunisa, po jego strzale z ostrego kąta padł rykoszet i piłka o włos mija lewy słupek.

Plizga trafia w poprzeczkę z rzutu wolnego!

Juraszczyk za Skrzecza.

Yunis wychodzący na czystą pozycję faulowany, rzut wolny na 18. metrze.

Skrzecz w ostatniej chwili wyłuskuje piłkę Szczepaniakowi w polu karnym, dobra interwencja!

Lusiusz uderza technicznie po ziemi, pewnie łapie futbolówkę Nowak.

Skrzecz faulował rywala, ogląda kartkę.

Skrzecz fauluje Stebleckiego. Dużo stałych fragmentów.

Szczepaniak wywalczył rzut rożny.

Kuliński do Słomki, ten jednak nie zdołał dojść do szybkiej piłki w pole karne.

Deleu zza pola karnego, przymierzył jednak kilka metrów obok prawego słupka.

Słomka za Błąda.

• Strzelec jednej z bramek dla GieKSy, Adrian Błąd!

GKS teraz przycisnął rywala.

Plizga zagrywa z prawej strony wzdłuż bramki, szkoda, ze nikt tego nie zamyka!

Plizga zablokowany w polu karnym!

Błąd wpada w pole karne i mocnym, technicznym strzałem z lewej nogi przy prawym słupku wyrównuje stan meczu!

Gooool dla GieKSy!

Rajd Plizgi lewą stroną zatrzymany.

Steblecki uderza po ziemi z dystansu, pewnie łapie to Nowak.

GKS nie zaczął najlepiej, Cracovia kilka razy mogła podwyższyć prowadzenie, ale to ze wzgledu na eksperymentalne ustawienie.

Kuliński za Kalinkowskiego.

Znów jest groźnie, defensorzy katowiccy blokują strzał rywala.

Klemenz blokuje strzał w polu karnym Szczepaniaka.

Deja uderza z dystansy niecelnie po stracie katowiczan.

Zaczynamy drugą połówkę!

• Skład GKS-u na drugą połowę: Nowak, Skrzecz, Garbacik, Klemenz, Zejdler, Kalinkowski, Pleva, Błąd, Plizga, Yunis, Goncerz.

Koniec 1. połowy.

Błąd przerywa akcję Wójcickiego prawym skrzydłem.

Dużo walki w środku pola, obie drużyny dobrze ustawione w defensywie na niewiele sobie pozwalają.

Strzał z dystansu Piatka frunie wysoko nad bramką GieKSy.

Midzierski wyjaśnia sytuację wybiciem głową.

Faul Mączyńskiego na Wójcickim, rzut wolny dla Cracovii w bocznym sektorze boiska.

Rzut wolny z lewej strony, wrzutka w pole karne i Piątek mocnym strzałem głową znów nie daje większych szans Abramowiczowi, który jeszcze lekko dotknął futbolówkę rękawicą zanim wpadła przy prawym słupku.

Drugi gol dla Cracovii.

Pleva z dystansu, piłkę wypluwa Sandomierski, ale Kędziora nie sięga jej w polu karnym! Było znów blisko!

Plizga z prawego skrzydła do Skrzecza, ten znów nad bramką z siedmiu metrów! Będzie żałował tych dwóch "setek"!

Plizga technicznie z rożnego, jednak piłka wychodzi na aut bramkowy.

Mączyński wywalczył rzut rożny po akcji z lewej strony.

Garbacik uderza z główki w lewe okienko w polu karnym po wrzutce z rzutu wolnego Zejdlera i daje GieKSie wyrównanie.

Gol dla GKS-u!!!!

Pleva fauluje taktycznie Hernandeza w środku pola, za co ogląda żółtą kartkę.

Pleva wywalczył rzut rożny.

Zejdler wybija piłkę z pola karnego GKS-u.

Błąd blokuje dośrodkowanie z bocznego sektora boiska, będzie rzut rożny dla Cracovii.

Mocny strzał Plizgi z rzutu wolnego, jednak trafia w mur.

Plizga mija rywala i wychodzi 1/1 z obronćą, był jednak wcześniej sprytnie faulowany taktycznie. Rzut wolny na 28. metrze.

Piątek strzałem z główki przy prawym słupku wykańcza dośrodkowanie z prawej strony i daje prowadzenie swojemu zespołowi.

Gol dla Cracovii.

Fink próbował strzału z 18 metrów, został zablokowany przez defensora GieKSy.

Na razie GieKSa bliżej strzelenia bramki. Najbardziej szkoda okazji Skrzecza.

Plizga na prawym skrzydle wstrzeliwuje piłkę na długi, prawy słupek, nikt tego jednak nie zamknął.

Strzał Plizgi po ziemi łapie Sandomierski.

Bilans ligowy GKS-u z Cracovią - 7 Z, 6 R, 3 P.

Obie drużyny mierzyły się ostatnio w oficjalnym meczu we wrześniu 2015 roku w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Wtedy GieKSa u siebie poniosła porażkę 1:3.

Doskonała okazja GKS-u, Skrzecz sam na sam uderza z kilkunastu metrów tuż nad poprzeczką! Wielka szkoda!

Zaczynamy! GieKSa na żółto, Cracovia w pasiastych koszulkach i białych spodenkach.

• Witamy ze stadionu przy Bukowej. Za chwilę zaczynamy sparing z ekstraklasową Cracovią.