• Kędziora (87)
  • Błąd (90)

Górnik Łęczna: Prusak - Kosznik, Sasin, Karbowy, Szysz, Bonin, Pruchnik, Szewczyk (79. Jarecki), Pisarczuk, Sosnowski, Szerszeń (63. Tymiński).

GKS Katowice: Nowak – Frańczak (66. Błąd), Klemenz, Midzierski, Mączyński (46. Plizga) – Skrzecz, Kalinkowski, Zejdler, Foszmańczyk, Prokić (74. Cerimagić) – Kędziora.

Stadion w Łęcznej wydawał się idealnym miejscem do zgarnięcia kolejnego kompletu punktów przez nasz zespół. Co prawda, mecze z Górnikiem nigdy w historii specjalnie GieKSie nie leżały, ale w tym sezonie górnicy spisują się słabo. Do meczu z naszą drużyną przystępowali po serii sześciu spotkań bez zwycięstwa. Humory w Katowicach były nieco lepsze za sprawą niedawnej wygranej z Olimpią Grudziądz.

Mecz w Łęcznej rozpoczął się jednak fatalnie dla GKS-u. Już w 13. minucie straciliśmy gola z rzutu karnego. „Jedenastkę” skutecznie egzekwował Patryk Szysz. Katowiczanie od razu rzucili się do odrabiania strat. Nasz zespół osiągnął sporą przewagę i często gościł po bramką rywali. W niewielkim stopniu przekładało się to na dobre sytuacje bramkowe.

Po przerwie, w naszym zespole doszło do kilku ofensywnych zmian. Na boisku pojawili się Dawid Plizga i wracający po kontuzji Adrian Błąd, którzy zmienili bocznych obrońców. Górnik – skupiony niemal wyłącznie na defensywie – skutecznie wytrącał GieKSę z rytmu. Gdy na 10 minut przed końcem meczu czerwoną kartką został ukarany Bartłomiej Kalinkowski, wydawało się że nie zdołamy doprowadzić nawet do wyrównania. Ale wtedy nastąpiło coś nieoczekiwanego….

Ostatnie minuty spotkania były znakomite w naszym wykonaniu. Zaczęło się od kontry Plizgi, który doprowadził do wyrównania. To jednak było mało. Po chwili Wojciech Kędziora strzelił gola, który dał nam prowadzenie. Górnik rzucił się do ataku i nawet jego bramkarz powędrował w nasze pole karne. Na to tylko czekał Błąd, który w ostatniej akcji trafił do pustej bramki rywali. Dzięki piorunującej końcówce odnieśliśmy cenne zwycięstwo.

W następnej kolejce zmierzymy się na wyjeździe z Pogonią Siedlce.

Koniec! Co za mecz!

• 90 + 2 min

3:1 ! Błąd do pustej bramki!

• 90 + 1 min

Nowak paruje strzał Bonina na rzut rożny!

Sędzia dolicza 3 minuty!

Wojtek Kędziora faulowany w środku pola!

Gol Wojtka Kedziory!!!

Sebastian Nowak do Adriana Błąda ten do Plizgi i piłka znalazła drogę do bramki Sergiusza Prusaka!

Dawid Plizga strzela gola! 1:1!

Piękna parada Sebastiana Nowaka, który blokuje strzał Sosnowskiego.

Zamknęliśmy rywala na ich połowie.

Coraz mniej czasu na zmianę wyniku.

Zmiana w Górniku. Jarecki za Szewczyka.

Kalinkowski dostaje drugą zółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Kartka za rozmowy z sędzią.

Kontra Górnika, ale Midzierski ratuje sytuację.

Kartka dla Kalinkowskiego.

Andreja Prokić schodzi na boisku melduje się Armin Cerimagić.

Cerimagić szykuje się do wejścia na boisko!

Tymiński został ukarany żółtą kartką.

Tymiński z rzutu wolnego. Seba dobrze broni i paruje piłkę na rzut rożny.

Zostało 20 minut. Czekamy na bramki dla GKS-u.

Nieudane podanie Prokica i piłka dla gospodarzy.

Zmiana w GieKSie. Frańczak schodzi na boisku melduje się Adrian Błąd

Plizga centruje w pole karne. Mamy rzut rożny.

Faulowany Tomasz Foszmańczyk.

Adrian Błąd szykuje się do wejścia na boisko

Żółta kartka dla Skrzecza.

Zmiana w Łęcznej. Schodzi Szerszeń wchodzi Tymiński.

Trener Mandrysz cały czas przy linii bocznej podpowiada zawodnikom.

Frańczak faulowany.

Groźna akcja GieKSy. Kędziora strzela na bramkę, ale za słabo.

Kontra w wykonaniu gospodarzy. Na szczęście Szysz nie trafił w piłkę i strzelił obok bramki.

Strzał Dawida Plizgi zablokowany. Piłka dla gospodarzy.

Skrzecz kolejny raz próbuje dograć piłkę w pole karne. Niestety nie było tam naszych zawodników.

Prokić wstrzelił piłkę w pole karne, ale nikt nie przeciął tego podania.

Strzał Frańczaka z 40 metrów. Prosto w bramkarza gospodarzy!

Dawid Plizga gra w środku pola, a Łukasz Zejdler przeszedł na lewą obronę.

Zmiana w GieKSie! Za Mączyńskiego na boisku pojawia się Dawid Plizga!

Druga połowa rozpoczęta!

Nowak niecelnie wybija piłkę i jest aut dla gospodarzy.

Centra w pole karne. Kędziora przyjął piłkę, ale nie zdołał oddać strzału. Gospodarze wybijają piłkę.

Faulowany Prokić. Krótko rozegrany rzut wolny i próbujemy skonstruować kolejną akcję.

Zejdler za krótko centruje w pole karne i piłka już u Sebastiana Nowaka.

Niebezpiecznie faulowany Mateusz Mączyński. Kolejny stały fragment gry dla GKS-u

Skrzecz świetnie podał do Wojtka Kędziory, ale ten przegrał pojedynek biegowy z Prusakiem.

Zablokowany strzał Kędziory, ale utrzymujemy się przy piłce.

GieKSa coraz groźniejsza w swoich atakach.

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Sytuację ratuje Sergiusz Prusak.

Groźny stały fragment dla naszego zespołu. Przy piłce Foszmańczyk i Zejdler.

Frańczak przecina podanie rywala i wyprowadza kontrę naszego zespołu!

Bardzo dobrze wygląda Oktawian Skrzecz. Wszędzie go pełno.

Frańczak faulowany przez Bonina.

Rzut rożny dla GieKSy.

Groźna centra Skrzecza. Było blisko strzelenia bramki!

GKS sunie z kolejnym atakiem.

Faulowany Andreja Prokić. Około 40 metrów od bramki rywala.

Prokić strzela. Prusak miał trudne zadanie, ale z tego pojedynku wychodzi zwycięsko.

GieKSa cały czas szuka sposobu na rozmontowanie obrony rywali.

Mączyński strzela zza pola karnego. Na razie te strzały są niecelne.

GieKSa w ataku pozycyjnym. Frańczak wchodzi w pole karne i strzela na bramkę rywala! Piłka nieznacznie mija bramkę bronioną przez Prusaka.

Mateusz Mączyński dośrodkowuje w pole karne. Sergiusz Prusak łapie piłkę i wyprowadza kontrę Górnika.

Wynik jak na razie bez zmian.

Górnik Łęczna po zdobyciu bramki ewidentnie się cofnął.

Łukasz Zejdler oddaje strzał zza pola karnego. Niestety bardzo niecelny!

Bardzo aktywny na prawej stronie jest Oktawian Skrzecz!

Groźna kontra naszego zespołu. W ostatniej chwili uprzedzony Prokić.

Niecelny strzał Szysza.

Faul Mączyńskiego w narożniku pola karnego. I groźna sytuacja dla Górnika

Centra Skrzecza w pole karne, ale piłka dla Górnika Łęczna.

Zablokowany strzał Tomka Foszmańczyka!

Ogromne zamieszanie w naszym polu karnym! Było blisko kolejnego gola dla Łęcznej. Z linii bramkowej piłkę wybijał Lukas Klemenz.

Bramka dla Górnika Łęczna. Przegrywamy po bramce Szysza.

Rzut karny dla Górnika. Midzierski fauluje Pawła Sasina w polu karnym.

Łukasz Zejdler w pole karne, ale piłka pada łupem bramkarza Górników.

Z prawej strony faulowany Frańczak! Mamy stały fragment gry.

GieKSa gra z dużym animuszem. Widać, że zawodnicy przyjechali tu po 3 punkty.

Skrzecz fauluje rywala przy próbie wyprowadzenia kontry.

Górnik Łęczna próbuje grać piłką, ale zawodnicy GieKSy skutecznie im to uniemożliwiają!

Kolejny raz próbował Kędziora. Piłka minimalnie za wysoko zagrana.

Pierwsza sytuacja dla GieKSy. Foszmańczyk dośrodkował piłkę w pole karne, ale Wojciech Kędziora nie sięgnął jej głową.