Fastav Zlin

0-0

Fastav Zlin:

GKS Katowice: Nowak – Mokwa, Kamiński, Midzierski, Zejdler – Prokić, Klemenz, Kalinkowski, Mandrysz – Foszmańczyk – Yunis. W II połowie wystąpili: Nowak – Frańczak, Kamiński (70. Mączyński), Midzierski, Zejdler (78. Kuliński) – Plizga, Klemenz, Kalinkowski, Mandrysz (56. Słomka) – Foszmańczyk (70. Goncerz), Yunis (56. Kędziora).

W piątym sparingu GKS Katowice zremisował 0:0 z ekstraklasowym zespołem Fastav Zlin.

Katowiczanom przyszło się zmierzyć w środowe popołudnie z szóstym zespołem czeskiej Ekstraklasy, który zdobył Puchar Czech i będzie występował w Lidze Europy. Gracze Fastavu zaczynają rozgrywki ligowe w podobnym czasie jak GieKSa, więc ten sparing był bardziej miarodajny patrząc z perspektywy przygotowania fizycznego.

Czeska drużyna grała twardo i łokcie pracowały czasem w nieprzepisowy sposób. Mimo, że gracze Zliny dłużej utrzymywali się przy piłce i ich technika była na dobrym poziomie przy atakach bocznymi sektorami boiska, to GieKSa stworzyła sobie w pierwszej połowie lepsze okazje. Już w pierwszej akcji bramkę mógł strzelić Paweł Mandrysz, lecz trafił minimalnie niecelnie w boczną siatkę.

W 25. minucie powinno być już 1:0 dla GieKSy, jednak po ładnej, indywidualnej akcji prawym skrzydłem Andreja Prokić przymierzył z ostrego kąta w bramkarza. Aktywny Mandrysz jeszcze dwa razy przed przerwą zagroził bramce naszych południowych sąsiadów, jednak w 35. minucie był faulowany w polu karnym i sędzia dopatrzył się spalonego, a w końcówce znów trafił z lewej strony w boczną siatkę.

Po zmianie stron Czesi wymienili niemal całą wyjściową jedenastkę, a w składzie GieKSy wystąpili m.in. ustawiony na lewej obronie Mateusz Mączyński oraz Dawid Plizga, którego oglądaliśmy na prawym skrzydle, a także Wojciech Słomka, który wystąpił na lewej pomocy. Po zmianie stron zawodnicy walczyli bardziej jednak z ulewą, która przeszła nad boiskiem i nie oglądaliśmy zbyt wielu okazji strzeleckich. GieKSa grała z czeskim ekstraklasowcem jak równy z równym, co napawa optymizmem przed kolejnym sparingiem z Chrobrym Głogów.