Chrobry Głogów

0-0

Chrobry Głogów:

GKS Katowice: Abramowicz – Frańczak, Klemenz, Garbacik, Mączyński – Słomka, Kuliński, Kalinkowski, Ćerimagić – Goncerz, Kędziora. W II połowie wystąpili: Abramowicz – Frańczak, Midzierski, Kamiński, Zejdler – Plizga, Kelemenz, Kalinkowski, Słomka (61. Prokić), Foszmańczyk – Yunis.

W ostatnim meczu kontrolnym okresu przygotowawczego GKS Katowice zremisował w Trzebnicy z pierwszoligowym Chrobrym Głogów 0:0.

GieKSa zmierzyła się z głogowianami, którzy występują latem już pod wodzą nowego trenera - byłego zawodnika GKS-u - Grzegorza Nicińskiego. Gra GieKSy z rywalem lubiącym operować piłką napawała optymizmem. W pierwszej połowie katowiczanie mogli prowadzić 2:0, lecz Armin Ćerimagić po akcji lewą stroną w 7. minucie przymierzył obok lewego spojenia w polu karnym, a w sytuacji sam na sam w 27. minucie Grzegorza Goncerza w ostatniej chwili uprzedził golkiper Chrobrego. Rywale odgryźli się kilkoma strzałami z dystansu, z którymi problemów nie miał Mateusz Abramowicz.

Po zmianie stron GKS miał dwustuprocentowe sytuacje ku temu, by wreszcie strzelić bramkę. Zarówno jednak po strzałach Wojciecha Słomki (58. min.) jak i Dawida Plizgi (64. min.) piłkę z linii bramkowej wybijali obrońcy. Plizga mógł przypieczętować dobre kreowanie sytuacji strzeleckich przez drugą linię, jednak jego próba w 82. minucie minimalnie minęła lewe spojenie bramki. Po końcowym gwizdku GKS mógł znów cieszyć się z dobrej defensywy, ale wciąż musi szlifować skuteczność.

Kolejny mecz GKS rozegra na wyjeździe w Pucharze Polski. Rywalem katowiczan 22 lipca będzie ktoś z pary Siarka Tarnobrzeg - Podhale Nowy Targ.