4-1

Szombierki Bytom

GKS Katowice: M. Abramowicz - Długosz, Kochański, Garbacik, Jurkowski - Kalinkowski - Szołtys, Duda, Zejdler, Wołkowicz - Prokić oraz Słota, Kraczyński, Jaromin, Barczyk, Szombierski, Kramarczyk, Olszowski, Juraszczyk.

Szombierki Bytom:

W niedzielnym meczu kontrolnym drużyna GKS-u Katowice pewnie pokonała czwartoligowy zespół Szombierek Bytom 4:1.

W niedzielne przedpołudnie na boisko wyszli zawodnicy GieKSy, którzy nie wystąpili, bądź grali w mniejszym wymiarze czasowym podczas sobotniego spotkania pierwszoligowego z Wigrami Suwałki. W pierwszej połowie katowiczanie stworzyli sobie znacznie więcej okazji bramkowych od rywali i zasłużenie prowadzili po bramkach: Sławomira Dudy (w 10. min. z kilkunastu metrów technicznym strzałem przy lewym słupku) i Damiana Garbacika (chwilę później z bliskiej odległości po rzucie rożnym). Goście też próbowali zaskoczyć stojącego w bramce Mateusza Abramowicza, ale poza strzałem w słupek z ostrego kąta nie zagrozili poważnie GieKSiarzom.

Po zmianie stron swoją szansę dostała spora grupa trójkolorowej młodzieży i gra wyrównała się. Obie drużyny stworzyły sobie po kilka dogodnych okazji, ale gole zaczęła strzelać znów GieKSa. Po bramce Pawła Szołtysa w 54. min. (dobił z najbliższej odległości swój własny, wcześniejszy strzał w poprzeczkę) i ładnym uderzeniu z dystansu Piora Olszowskiego w 58. min. pewnie prowadzili 4:0 już po kwadransie drugiej połowy. Trzeba przyznać, że bytomianie też oddali kilka groźnych strzałów, które bronił jednak solidny Maciej Wierzbicki. Przy bramce rywali po mocnym strzale przy prawym słupku na cztery minuty przed końcem spotkania był już jednak bezradny i podopieczni trenera Radosława Osadnika odnotowali tym saym honorowe trafienie.