• Leândro (6)
1-0

Radomiak Radom: Banasiak – Grudniewski, Kościelny, Gurzęda, Sulkowski, Agu, Bemba, Kwiek (73. Stąporski), Brągiel (90.+3 Gawron), Stanisławski (90. Kucharski), Leandro.

GKS Katowice: Nowak – Kamiński (79. Stanik), Praznovsky, Garbacik, Abramowicz – Bębenek, Pielorz, Kalinkowski (46. Duda), Wołkowicz, Prokić (66. Zejdler) – Sobków.

Katowiczanie przegrali spotkanie 1. rundy pucharowych rozgrywek z Radomiakiem. Rozgrywany z Radomiu mecz zgromadził na trybunach sporo publiczności. Kibice obejrzeli akcję, która okazała się kluczowa dla losów spotkania już na samym początku. Po niefortunnej interwencji Damiana Garbacika, który we własnym polu karnym zagrał piłkę ręką, arbiter podyktował rzut karny. Do „jedenastki” podszedł Leandro i kapitalnym uderzeniem nie dał szans Sebastianowi Nowakowi na skuteczną interwencję.

GKS rzucił się do odrabiania strat, ale gospodarze bardzo dobrze grali w defensywie i nie pozwalali naszemu zespołowi na stwarzanie sytuacji pod własną bramkę. Właśnie dlatego katowiczanie próbowali uderzać z dystansu. Po uderzeniu Eryka Sobkowa piłka przeleciała obok słupka, a strzał Krzysztofa Wołkowicza zatrzymał bramkarz Radomiaka.

Po przerwie spotkanie się wyrównało. Radomiak starał się przenosić ciężar gry na połowę GKS-u i groźnie kontrował. Przełomem mogła okazać się sytuacja z 70. minuty, gdy Leandro otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał przedwcześnie opuścić boisko. Radomiak – choć grał w osłabieniu – cały czas solidnie się bronił. W końcówce GKS próbował grać nawet na dwóch napastników, bo do Sobkowa dołączył Oskar Stanik. To właśnie Sobków był najbliżej tego, by wyrównać. Z kilku metrów nie trafił jednak w bramkę.

GKS odpada z Pucharu Polski. Już w niedzielę na Bukowej mecz z Banikiem Ostrawa (godz. 17). Z kolei pierwsze spotkanie ligowe już w sobotę 30 lipca. W Katowicach podejmiemy tego dnia Wigry Suwałki.

Koniec spotkania. GKS odpada z Pucharu Polski

Gawron za Brągiela w Radomiaku

Strzela Duda, ale tylko rzut rożny. Nowak w polu karnym Radomiaka! Gol niestety nie pada

Mecz przedłużony o 4 minuty

Kucharski za Stanisławskiego w Radomiaku

Stanik nie opanowuje piłki dośrodkowanej przez Dudę z rzutu wolnego

Radomiak bardzo umiejętnie przenosi ciężar gry na naszą połowę. Gospodarze wcale nie ograniczają się tylko do obrony

Ładne dośrodkowanie Praznovskiego, ale Banasiak wyłapuje piłkę. Po tej interwencji bramkarz Radomiaka prosi o pomoc lekarzy

Stawiamy wszystko na jedną kartę: Stanik za Kamińskiego

Z bliska strzela Sobków, ale pudłuje. To była chyba najlepsza okazja GKS-u w tym meczu

Stąporski od razu w idealnej sytuacji strzeleckiej, ale jego uderzenie zatrzymuje Nowak

Zmiana w zespole gospodarzy: Stąporski za Kwieka

Żółta kartka dla Leandro za symulowanie. W efekcie czerwony kartonik

Zmiana w GieKSie: Zejdler za Prokicia

Bębenek leży w polu karnym Radomiaka. Sędzia uznał, że w tej sytuacji to on faulował rywala

Piłka rozgrywana głównie w środku pola. Gospodarze wiedzą, jak się skutecznie ustawić w obronie

Radomiak w natarciu. Było groźnie po akcji Leandro

Rewelacyjny strzał Stanisławskiego z rzutu wolnego, ale jeszcze lepsza interwencja Nowaka, który wybija piłkę na rzut rożny

Kapitalna akcja Bębenka, który wykłada piłkę Prokiciowi. Genialną interwencją popisuje się jednak Banasiak, który wybija piłkę... wślizgiem

Spokojny początek drugiej części gry. Oba zespoły jeszcze bez sytuacji

Początek drugiej połowy

W przerwie zmiana: Duda za Kalinkowskiego

Koniec pierwszej połowy. Na razie prowadzą gospodarze po trafieniu Leandro z rzutu karnego

Pierwsza połowa przedłużona o dwie minuty

Na boisku leżał kontuzjowany Praznovsky. Wygląda na to, że będzie mógł dalej grać