• Fidziukiewicz (47)
1-0

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak, Budek, Najemski (66. Wiktorski), Markowski, Udovicić, Michalak, Milewski (46. Łuczak), Matusiak, Nowak, Bartczak, Fidziukiewicz (75. Dudek).

GKS Katowice: M. Abramowicz - Frańczak, Kamiński, Wisio, D. Abramowicz - Foszmańczyk, Kalinkowski, Zejdler (90. Praznovsky), Jóźwiak - Lebedyński (64. Ćerimagić), Prokić (57. Goncerz).

W meczu 22. kolejki Nice 1 Ligi GKS Katowice przegrał 0:1 na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

W składzie katowiczan w porównaniu do poprzedniego spotkania nastąpiła jedna zmiana. Pauzującego za żółte kartki Alana Czerwińskiego na prawej obronie zastąpił Adrian Frańczak. GieKSa chciała za wszelką cenę wygrać, by po dwóch zremisowanych meczach wreszcie sięgnąć po komplet punktów. Zwycięstwo miałoby ogromne znaczenie psychologiczne, bo Trójkolorowi nie wygrali od trzech wyjazdów, a w Sosnowcu z kompletu punktów cieszyli się niespełna 31 lat temu!

Po pierwszej połowie katowiczanie zastanawiali się pewnie jak to możliwe, że nie rozstrzygnęli tego spotkania już przed przerwą. Zagłębie było bojaźliwe, niepewne i niedokładne, a jedyny celny strzał oddało po strzale z dystansu Łukasza Matusiaka, który bez problemu wyłapał Mateusz Abramowicz.

Natomiast by opisać wszystkie sytuacje GKS-u w tej partii, powinno się napisać osobną relację. Dość powiedzieć, że minimalnie mylili się Kamil Jóźwiak, Mikołaj Lebedyński (dwukrotnie), a także Bartłomiej Kalinkowski, Tomasz Foszmańczyk i Andreja Prokić. Cała piątka miała znakomite okazje nawet z kilku metrów, ale piłka jak zaklęta nie chciała wpaść do siatki. Najlepszym komentarzem tego, co działo się w pierwszych 45 minutach były chóralne gwizdy miejscowych fanów, które żegnały gospodarzy schodzących do szatni.

W drugiej połowie Zagłębie pozbyło się słabej gry. Strzeliło bramkę tuż po wznowieniu gry za sprawą Michała Fidziukiewicza, który popisał się widowiskowym wolejem w polu karnym. Mateusz Abramowicz nie miał szans na interwencję. Stracona bramka podcięła skrzydła katowiczanom, nie pomogło wejście na murawę Armina Ćerimagicia i Grzegorza Goncerza. GieKSiarze grali nerwowo i niedokładnie, choć mieli przewagę w posiadaniu piłki. To jednak nie przełożyło się na okazje, których zabrakło i to Zagłębie cieszyło się ze szczęśliwego kompletu punktów.

• 95 min

• 93 min

Groźna kontra Bartczaka, ale Wisio przeczytał jego zagranie na 11. metr.

• 92 min

Wisio zatrzymuje kontrę Bartczaka.

• 91 min

Zagłębie teraz robi wszystko, by zyskać cenne sekundy.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Zejdler schodzi, za niego Oliver.

Do wejścia szykuje się Praznovsky.

Kartka dla Nowaka, który łapał za koszulkę Jóźwiaka.

Wszystko wskazuje na to, że GKS w trzecim meczu nie odniesie zwycięstwa. Szkoda, bo gra naprawdę jest lepsza niż wyniki.

Brakuje Alana Czerwińskiego, jego stałe fragmenty i szarże prawą stroną stwarzały wiele zagrożenia.

Abramowicz wstrzelił piłkę z lewej strony, ale stoperzy opanowali to podanie w uliczkę.

Strzał Ćerimagicia w polu karnym zablokowany.

Ambitna postawa Zejdlera, dwukrotnie jeździł na wślizgu i przeciął groźne kontry sosnowiczan.

Fabisiak piąstkuje po wrzutce Foszmańczyka.

Foszmańczyk wrzuca piłkę na dłuższy, lewy słupek, ale piłkę przejmuje defensywa z Sosnowca.

Rzut rożny po akcji Goncerza i Foszmańczyka.

Dudek za Fidziukiewicza.

Spotkanie uspokoiło się, Zagłębie gra na czas, a GKS musi uważać na kontry. Będzie ciężko.

Budek leży na boisku, udzielana mu jest pomoc. Chwila przerwy.

Abramowicz zmuszony do interwencji po strzale z dystansu Nowaka.

Wiktorski za Najemskiego.

Debiut Armina w GieKSie. Oby był udany.

Ćerimagić za Lebedyńskiego.

Łuczak wpada w pole karne i uderza mocno, lecz wysoko nad bramką.

Kartka za faul dla Kamińskiego.

Zagłębie gra podobnie jak w pierwszej połowie, dużo chaosu i szarpanych akcji. Wyszedł im jeden strzał, po którym prowadzą. GKS może wciąż wygrać ten mecz, musi tylko wierzyć w to, że potrafi wrócić do dominacji.

Być może wejście kapitana coś zmieni w skuteczności, trzeba próbować.

Pada coraz intensywniej, to może zaskoczyć bramkarzy.

Goncerz za Prokicia.

Goncerz w intensywnej rozgrzewce, będzie zaraz wchodził na boisko.

Katowiczanie muszą opanować nerwy i wrócić do gry z pierwszej połowy, a wtedy będzie lepiej.

GKS gra teraz nerwowo, niedokładnie i faulami. Zagłębie poczuło krew.

Fidziukiewicz w polu karnym uderza z woleja, Abramowicz bez szans.

Bramka dla Zagłębia.

Czas start!

• Łuczak za Milewskiego przed II połową.

Koniec 1. połowy, gospodarzy żegnają gwizdy.

Sędzia doliczył 1 minutę.

To jest nie do wiary. Niepilnowany Prokić z szesnastego metra uderza piłkę centymetry od lewego słupka.

Mocny strzał Prokicia z ostrego kąta, nieznacznie od spojenia bramki.

Zagłębie gra tak niepewnie i słabo, że irytują się nawet ich kibice.

Niewiarygodne! Foszmańczyk przejmuje piłkę w polu karnym po błędzie Fabisiaka i uderza niecelnie!

Kiks Fabisiaka, Foszmańczyk decyduje się na strzał z powietrza, efekt podobny.

Kartka dla Budka za faul.

Doskonała wrzutka Foszmańczyka na długi, lewy słupek, Lebedyński był o włos od skutecznej główki.

Zagłębie gra bojaźliwie, ale nie ma co się dziwić, w poprzedni weekend przegrali aż 0:5 z Sandecją i nie chcą znów blamażu. Ograniczają się do kontr.

Groźna wrzutka Udovicicia, Fidziukiewicz kiksuje przy próbie woleja w polu karnym.

Foszmańczyk w pole karne do D. Abramowicza, ten uderza płasko metr od lewego słupka bramki Fabisiaka.

Strzał Matusiaka po ziemi z dystansu bez problemu broni M. Abramowicz.

Centra Jóźwiaka ląduje w rękawicach Fabisiaka. GKS dominuje, wystarczy tylko postawić kropkę nad "i".

Kolejna efektowna wymiana podań zakończona strzałem Foszmańczyka, niestety zbyt słabym po ziemi.

Wrzutka Zejdlera zneutralizowana przez obronę. Blisko główki był Lebedyński.

Interwencja Fabisiaka po strzale Kalinkowskiego, rzut rożny.

Piłka po strzale sosnowiczan wychodzi łukiem poza bramkę Abramowicza.

Kalinkowski i Jóźwiak grają pierwsze skrzypce. Dużo dokładnych podań, odbiorów, stwarzają duże zagrożenie i dobrze współpracują z napadem.

Kalinkowski po ziemi dwa metry od lewego słupka!

Wisio powstrzymany w polu karnym przez obrońców.

Strzał Prokicia w polu karnym zablokowany, kolejny róg.

GKS wyrabia sobie przewagę, jest coraz bliżej bramki.

Piękna akcja indywidualna Jóźwiaka, po której gospodarzy ratował interwencją Fabisiak!

Strzał z szesnastu merów Michalaka, lecz wysoko nad bramką Abramowicza.

Znakomita okazja GieKSy! Kalinkowski prostopadle do Lebedyńskiego, a ten uderza w długi róg kilkadziesiąt centymetrów od prawego słupka!

Fidziukiewicz blokuje Wisia, kolejny róg.

Prokić wywalczył rzut rożny po lewej stronie.

Foszmańczyk wrzuca futbolówkę w pole karne w kierunku Jóźwiaka, jednak to było zbyt głębokie.

To 34. spotkanie ligowe obu ekip, GKS ma 11 wygranych, 11 remisów i 11 porażek.

Lebedyński uderza z główki, piłka nieznacznie mija prawy słupek bramki!

Jedna zmiana w składzie Zagłębia - za kartki pauzuje Czerwiński, jego miejsce na prawej obronie zajął Frańczak.

GKS nie wygrał od 3 meczów wyjazdowych, a Zagłębie podobnie u siebie.

W Sosnowcu ciepło i przejściowe opady mżawki.