1-0

Olimpia Grudziądz

GKS Katowice: M. Abramowicz - D. Abramowicz, Kamiński, Praznovsky, Czerwiński - Foszmańczyk (94. Szołtys), Zejdler, Kalinkowski, Mandrysz (87. Wołkowicz) - Goncerz (83. Garbacik), Lebedyński.

Olimpia Grudziądz: Wrąbel, Bielawski, Klemenz, Banasiak (69. Kurowski), Kaczmarek, Angielski, Smoliński (61. Warchoł), Kłus, Zitko, Ciechanowski (53. Michalik), Woźniak.

W meczu 16. kolejki 1 ligi GKS Katowice pokonał Olimpię Grudziądz 2:1. To piąte zwycięstwo domowe GKS-u i piąty mecz bez porażki z rzędu. GKS tymczasowym liderem!

Trójkolorowi decyzją trenera Jerzego Brzęczka wrócili do ustawienia 4-4-2 z dwójką napastników Mikołaj Lebedyński – Grzegorz Goncerz, aby zdominować rywala z jedenastego miejsca. Olimpia jednak starała się również grać odważnie (4-4-2, przechodziła też na 4-1-4-1) i straszyła najlepszym strzelcem Karolem Angielskim (7 bramek).

Z minuty na minutę to jednak GieKSa rozpoczęła ostrzał bramki rywali. Olimpia ograniczyła się do stałych fragmentów i kontr Angielskiego, który miał tylko jedną dobrą okazję, ale poradził sobie z nią bramkarz Dawid Abramowicz. Natomiast GieKSa mogła prowadzić trzykrotnie – dwa razy uderzał na bramkę Tomasz Foszmańczyk i Paweł Mandrysz, ale brakowało albo precyzji, albo szczelnie broniła strzały GieKSiarzy defensywa Olimpii.

Przewaga optyczna GKS-u wreszcie przyniosła efekty w 34. minucie. Najwyżej do dośrodkowania w pole karne wyskoczył Dawid Abramowicz, który strzałem głową uprzedził wychodzącego Jakuba Wrąbla i uniósł ręce w geście zwycięstwa. Bramka GieKSy była zwieńczeniem lepszej gry w pierwszej połowie gospodarzy i Olimpia przegrywała zasłużenie, choć GKS musiał uważać na kontry.

W drugiej połowie GKS umiejętnie kontrolował przebieg wydarzeń, wciągał Olimpię na własną połowę i szybko kontrował. Nie przyniosło to co prawda efektu w postaci kolejnej, strzelonej bramki, ale najważniejszy jest fakt, że utrzymał prowadzenie z klasą i potwierdził miano zespołu ze ścisłej czołówki. Zasłużone zwycięstwo lepszej drużyny i kolejny dopisany komplet punktów.

W kolejnym meczu GKS zagra na wyjeździe z Drutex-Bytovią Bytów. Początek spotkania w sobotę, 12 listopada o godzinie 18:00.

• 95 min

Koniec!

• 95 min

Kartka również dla D. Abramowicza.

• 95 min

Nildo ukarany kartką za przepychanki.

• 94 min

Szołtys za Foszmańczyka.

• 93 min

Strzał zewnętrzną częścią stopy Woźniaka bardzo niecelny.

• 92 min

Defensywa Olimpii gra solidnie, ale raz się pomyliła i GKS to wykorzystał.

• 91 min

Foszmańczyk faulowany na połowie rywala. Kolejne cenne sekundy upływają.

Sędzia doliczył 5 minut.

Strzał Kłusa z woleja pofrunął wysoko nad bramką GKS-u.

Wołkowicz za Mandrysza.

Praznovsky znów zatrzymuje Angielskiego w polu karnym.

GKS pewnie zmierza do piątej wygranej u siebie.

M. Abramowicz pewnie wyłapuje wrzutkę gości.

Centra Czerwińskiego wybita poza pole karne.

Garbacik za Goncerza.

Foszmańczyk nabija rywala, rzut rożny. Tak zyskuje się cenne sekundy.

Mecz otwiera się, Olimpia ryzykuje, a GieKSa spokojnie kontruje.

Kontra Mandrysza, ale podanie na środek przed pole karne do Czerwińskiego niecelne.

W GieKSie grają solidnie wszyscy.

W ekipie gości na wyróżnienie zasługuje na pewno Angielski, to kompletny zawodnik, który stwarza problemy katowiczanom.

Angielski zatrzymany przez Kamińskiego, kartka dla obrońcy GKS-u.

Oliver doskonale przeczytał podanie Angielskiego do wychodzącego na czystą pozycję Warchoła.

GKS powinien poszukać rozstrzygającej bramki, aby nie było nerwowo, bo Olimpia na pewno rzuci się do walki w końcówce.

Niegroźny strzał Warchoła wysoko nad bramką w polu karnym GKS-u.

Jeśli GKS wygra przy B1, będzie to ich 5. zwycięstwo u siebie.

Ostatnia zmiana u gości. Kurowski wchodzi za Banasiaka.

GKS kontroluje to spotkanie, Olimpia boi się odkryć i jest cofnięta.

Olimpia przechodzi do ciekawego ustawienia 4-1-3-2, zagęszcza środek, aby GKS nie mógł przedrzeć się tą strefą boiska.

Lebedyński próbował strzelać z półobrotu, ale stoper Olimpii wyłuskał mu futbolówkę.

Druga zmiana w Olimpii. Smolińskiego zastępuje Warchoł.

GKS gra spokojnie, utrzymuje prowadzenie i prowadzi grę. Olimpia bezradna.

Foszmańczyk do Olivera w pole karne, a ten z kilku metrów wysoko nad poprzeczką! Wcześniej jednak był na pozycji spalonej.

• Nasz strzelec bramki!

Strzał Olivera w polu karnym z główki zablokowany!

Kaczmarek blokuje w ostatniej chwili Lebedyńskiego przy narożniku pola karnego.

Michalik za Ciechanowskiego w Olimpii.

Lebedyński po kilkudziesięciometrowym rajdzie uderza mocno po ziemi, ale na raty broni to Wrąbel.

Strzał z narożnika pola karnego Olimpii, futbolówka frunie wysoko nad bramką.

Znakomita okazja Goncerza w polu karnym! Trafia z kilku metrów w bramkarza po podaniu z prawej flanki Kalinkowskiego.

Zaczynamy 2. połowę.

Koniec 1. połowy.

GKS teraz walczy i wymusza faule, spokój i opanowanie GieKSy.

Rozwój wydarzeń boiskowych układa się po myśli GKS-u, sunie kontra za kontrą katowiczan.

Mandrysz odgrywa do Foszmańczyka, ten strzela, ale piłkę po rykoszecie od nóg kolegi łapie golkiper Wrąbel!

Kapitalna obrona M. Abramowicza! Wygrywa pojedynek 1/1 z Angielskim!

Jak nie szło z akcji, tak poszło ze stałego fragmentu gry. GKS na prowadzeniu i pewnie zmierza po kolejne zwycięstwo!

Wrzutka w pole karne, Abramowicz wyskakuje najwyżej i z główki uprzedza golkipera gości! Piłka w siatce!

Gol dla GKS-u!

Ładna rolada Kalinkowskiego i strzał, ale został zablokowany przed polem karnym.

Faul ofensywny GKS-u, strata piłki po wrzutce Czerwińskiego.

Strzał Foszmańczyka z ostrego kąta zablokowany, rzut rożny.

Żółta kartka dla Bielawskiego za niesportowe zachowanie.

Ekipa z Grudziądza nie pokazuje nic nadzwyczajnego, jest spokojnie do ogrania. Liczy właściwie tylko na stałe fragmenty gry.

Foszmańczyk wyjaśnia sytuację wybiciem z pola karnego.

Wrzutka z rzutu wolnego przy narożniku pola karnego zablokowana przez Czerwińskiego, jest rzut rożny dla gości.

GKS utrzymuje się przy piłce, ale tempo akcji spadło. Olimpia wysoko przeszkadza gospodarzom.

Lebedyński przewraca się w polu karnym Olimpii, ale sędzia uznał, że faulu nie było.

Sporo piłek kierowanych jest do najlepszego strzelca Olimpii Angielskiego, ale na razie radzi sobie z nim stoper Praznovsky.

GKS musi dokładniej rozgrywać piłki, bo ma sporo strat.

Teraz goście przechodzą na 4-1-4-1, chcą zatrzymać ataki GKS-u środkiem.

Olimpia też odważnie wyszła na GieKSę, gra takim samym ustawieniem co gospodarze.

Kontra GieKSy, Lebedyński zagrywa na lewe skrzydło do Mandrysza, ale ten zamiast strzelać podaje niedokładnie i GKS notuje stratę. Szkoda dobrej okazji.

M. Abramowicz wygrywa pojedynek biegowy z Ciechanowskim i wybija piłkę do przodu przed własnym polem karnym.

Strzał Foszmańczyka w polu karnym w ostatniej chwili zablokowany!

Goncerz zagrywa prostopadłą piłkę do Foszmańczyka w pole karne, jednak to było nieporozumienie i strata.

Olimpia ewidentnie zasypuje GieKSę wrzutkami na 6. metr, ale czujnie spisuje się defensywa gospodarzy.

Kamiński pewnie czyści pole karne z piłki głową po wrzutce z rzutu rożnego.

Odpowiedź Olimpii z ostrego kąta, broni to Abramowicz.

Mandysz przed pole karne do Goncerza, ten przepuszcza piłkę do Foszmańczyka, ale strzał z linii "szesnastki" niecelny - piłka przechodzi po ziemi obok lewego słupka.

GKS stara się dominować i utrzymywać dłużej przy piłce.

Zaczynamy!

• Obie drużyny na boisku, Olimpia na zielono-biało, GieKSa w czarnych koszulkach i spodenkach oraz żółtych getrach.

• GieKSa musi uważać na wicelidera klasyfikacji strzelców 1 ligi, Karola Angielskiego (7 bramek).

• Na skrzydłach zobaczymy Mandrysza i Foszmańczyka.

• Do składu wraca Lebedyński, trener Brzęczek chce znów zagrać ustawieniem 4-4-2.

• Bilans GieKSy z Olimpią: 3 zwycięstwa, 2 remisy, 5 porażek.

• Na ławce rezerwowych GKS-u zasiądą: Nowak, Garbacik, Wołkowicz, Prokić, Szołtys, Duda, Jurkowski.

• Spotkanie poprowadzi arbiter główny Piotr Idzik.

• GieKSa do tej pory przegrała u siebie tylko raz, oby było tak dalej po tym meczu.

• Olimpia już w tym sezonie napsuła krwi rywalom, wygrała na wyjazdach z Zagłębiem 5:3 i Wigrami Suwałki 2:0. Potrafi więc grać poza Grudziądzem, ale i tak faworytem jest GKS.

• Trójkolorowi chcą kontynuować serię, która przed tym meczem wynosi 4 mecze bez porażki.

• Katowiczanie podrażnieni ostatnimi wynikami z Olimpią. Przegrali 0:1 na wyjeździe i 0:2 u siebie w zeszłym sezonie.

• Dzisiaj w Katowicach chłodny wieczór, ale emocje będą wielkie. GKS ma szansę na fotel lidera!

• Witamy ze stadionu przy Bukowej, gdzie GieKSa w ramach 16. kolejki powalczy o pierwsze miejsce w tabeli.