• Mandrysz (38)
  • Zejdler (71)

MKS Kluczbork: Pogorzelec, Nitkiewicz, Ganowicz, Gierak, Kwaśniewski, Kubiak (82. Sanocki), Deja, Orłowicz (21. Olszewski), Gondek (67. Kowalczyk), Swędrowski, Kojder.

GKS Katowice: M. Abramowicz, Czerwiński, Kamiński, Praznovsky (85. Szołtys), D. Abramowicz, Zejdler, Kalinkowski (78. Duda), Mandrysz, Foszmańczyk, Wołkowicz (74. Garbacik), Goncerz.

W meczu 15. kolejki 1 ligi GKS Katowice wygrał na wyjeździe z MKS-em Kluczbork 2:0. To czwarta wygrana wyjazdowa podopiecznych trenera Jerzego Brzęczka i tym samym czwarty mecz bez porażki.

GKS-owi przyszło zmierzyć się dzisiaj z przedostatnią drużyną w tabeli, która na dodatek miała od początku problemy z kontuzjami. Przed pierwszym gwizdkiem kontuzji podczas rozgrzewki doznał Bartosz Brodziński, a w trakcie meczu boisko musiał opuścić Adam Orłowicz.

GieKSa wystąpiła dzisiaj w innym ustawieniu. Formacja 4-2-3-1 ze skrzydłowymi Pawłem Mandryszem i Krzysztofem Wołkowiczem miała sprawić, że Trójkolorowi zyskają przewagę w bocznych sektorach boiska i zdominują rywali. Tak też się stało, spotkanie toczyło się głównie po bokach boiska, a GieKSa stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji, które powinna zamienić na bramkę.

Sygnał do ataku dał w 26. minucie Paweł Mandrysz, który z ostrego, prawego kąta minimalnie przestrzelił obok prawego słupka. Równie dogodną okazję miał w 30. minucie Grzegorz Goncerz po prostopadłym podaniu Bartłomieja Kalinkowskiego, lecz trafił metr od bramki po ziemi. Najbliżej zdobycia prowadzenia był jednak Dawid Abramowicz, który przy próbie dośrodkowania z lewego skrzydła trafił w poprzeczkę.

I wreszcie nadszedł ten moment, który zbliżał się nieuchronnie. MKS zamknięty na własnej połowie stracił gola w 38. minucie po tym, jak w zamieszaniu podbramkowym najbardziej czujny był Paweł Mandrysz. Przyjął piłkę, uderzył mocno przy lewym słupku z kilkunastu metrów i dał GKS-owi zasłużone prowadzenie. Gospodarze nie stworzyli w pierwszej połowie poważnego zagrożenia pod bramką Trójkolorowych, skupiając się na kontrach i stałych fragmentach gry, ale było to za mało i to GKS był pewny swego w tym meczu.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. GieKSa dążyła do podwyższenia prowadzenia, a bliski tej sztuki był znów Grzegorz Goncerz, ale minimalnie pomylił się po idealnej kontrze i podaniu Alana Czerwińskiego z prawego skrzydła po wznowieniu gry po przerwie. Konsekwentna gra GKS-u opłaciła się, dołożyła w 71. minucie drugą bramkę po rzucie wolnym wykonywanym przez Łukasza Zejdlera. Dowiozła zwycięstwo spokojnie do ostatniego gwizdka. MKS nie miał żadnych atutów, by zagrozić poważnie GieKSie w tym spotkaniu, choć dobrą okazję w końcówce zmarnował wprowadzony Maciej Kowalczyk, którego strzał z kilku metrów piękną paradą pwostrzymał Mateusz Abramowicz.

W kolejnym meczu GKS zagra z Olimpią Grudziądz u siebie. Początek meczu 4 listopada (piątek) o 19:00.

• 93 min

• 91 min

Zejdler z dystansu, ale tym razem daleko od słupka.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Znakomita obrona Abramowicza, który wspaniałą paradą obronił strzał z bliska Kowalczyka.

Duda fauluje i dostał kartkę.

Uraz Praznovsky'ego, zmienia go Szołtys.

Sanocki zmienia Kubiaka.

GKS kontroluje spotkanie i pewnie zmierza po zwycięstwo.

Duda za Kalinkowskiego.

Ganowicz ujrzał żółtą kartkę.

Garbacik za Wołkowicza.

Zejdler uderza piłkę z rzutu wolnego z ostrego kąta, ta zahacza jeszcze o innych graczy i myli bramkarza.

Drugi gol dla GKS-u.

Kowalczyk za Gondka.

Wołkowicz łapie rywala przy próbie kontry i zobaczył kartkę.

Foszmańczyk w pole karne do D. Abramowicza, ale ten nie sięga piłki głową.

GKS znów zamyka rywali w obrębie własnego pola karnego.

GKS powinien szybko skończyć ten mecz, dokładając kolejne trafienia, aby w końcówce nie było nerwówki.

Strzał z dystansu Foszmańczyka tuż nad bramką!

Znakomita okazja dla GKS-u! Czerwiński idealnie zagrał w pole karne do Goncerza, a ten uderzył minimalnie niecelnie obok lewego słupka!

Druga połowa od początku nieco spokojniejsza, jakby GieKSa czekała na kontry.

GKS prowadzi i jest lepszy, ale nie może zadowolić się jednobramkowym prowadzeniem, bo to może być niebezpieczne.

Czerwiński do Wołkowicza, który minimalnie przestrzelił z kilku metrów.

Start 2. połowy!

Koniec I połowy.

Strzał Kamińkiego z główki w środek bramki obroniony.

Rzut rożny Czerwińskiego, Kamiński zatrzymany w polu karnym.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Pierwsza połowa dobiega końca, siąpi lekki deszcz. To dobry znak dla GKS-u, który lubi szybko operować piłką.

Już była okazja do "kołyski", gdyż Łukaszowi Pielorzowi i Wojciechowi Hermanowi urodzili się w tym tygodniu synowie.

Bramką pachniało już od dłuższego czasu, dominacja GieKSy udokumentowana bramką.

Mandrysz zdecydował się na mocne uderzenie z kilkunastu metrów przy prawym słupku i nie dał szans rywalowi na obronę.

Gol dla GKS-u.

GKS coraz bliżej bramki. MKS zamknięty na własnej połowie rozpaczliwie się broni.

Abramowicz trafia w poprzeczkę przy próbie dośrodkowania!!!

Mandrysz z lewej strony odgrywa do Foszmańczyka, ten na 17. metrze decyduje się na strzał z woleja, ale piłka po koźle wpada do rąk bramkarza.

Kalinkowski prostopadle zagrywa do Goncerza, a ten uderza tuż obok lewego słupka! Szkoda!

Kolejny rzut rożny i strzał, Zejdler jednak po ziemi trafił w nogi rywali tuż przed polem karnym.

GKS jest lepszą drużyną, sprawy MKS-owi nie ułatwia faktu, że jest zdziesiątkowany przez kontuzje.

Strzał Mandrysza z ostrego, prawego kąta minimalnie niecelny!

Goncerz zablokowany na 16. metrze.

Dobra interwencja Kamińskiego, który zatrzymał akcję środkiem MKS-u.

Olszewski za kontuzjowanego Orłowicza.

Kolejny strzał przy prawym słupku Foszmańczyka znów w rękach golkipera MKS-u.

Strzał Goncerza z 20 metrów po ziemi bez problemu wyłapał Pogorzelec.

Potrzebna będzie zmiana u gospodarzy.

Kwaśniewski zobaczył żółty kartonik.

Starcie Mandrysza z rywalem, w którym ucierpiał bardziej zawodnik gospodarzy.

Jeśli GKS zablokuje akcje rywali skrzydłami, zneutralizuje ich siłę w ataku. Opiera się ona głównie na akcjach oskrzydlających.

Obie drużyny skupiają się na walce w bocznych sektorach boiska. Akcja za akcję na skrzydłach.

GieKSa w natarciu, jednak kolejny rzut rożny opanowany przez stoperów gospodarzy.

Kubiak szarżował na lewym skrzydle, lecz zagrał niedokładnie w pole karne GKS-u i nasz golkiper nie miał problemów.

Składna akcja MKS-u, zatrzymana na linii szesnastki przez Praznovsky'ego. GieKSa musi uważać na kontry rywali.

GieKSa w ustawieniu 4-2-3-1 z Foszmańczykiem na pozycji nr 10.

Dośrodkowanie Czerwińskiego strzał z główki Olivera tuż nad poprzeczką w polu karnym!

Rajda Wołkowicza lewą stroną, wywalczył rzut rożny.

GieKSa dzisiaj w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach, MKS na biało-niebiesko.

Czas start!

• Nasi fani w Kluczborku!

• Zmiana przed rozpoczęciem meczu - kontuzjowanego podczas rozgrzewki Brodzińskiego zastąpi w składzie MKS-u Gierak.

• MKS Kluczbork ma w swoim składzie grającego trenera Łukasza Ganowicza, więc będzie na bieżąco korygował błędy swoich podopiecznych.

• Do Kluczborka zawitała spora grupa kibiców przyjezdnych, która już świetnie bawi się w swoim sektorze. Oby zabawa była także po meczu!

• Mimo, że obie drużyny dzieli 15 miejsc w tabeli, kluczborscy gracze będą walczyć do upadłego o przełamanie się i odbicie od dna.

• Spotkanie poprowadzi arbiter Jacek Małyszek z Lublina.

• Rezerwowi GKS-u: Nowak, Garbacik, Prokić, Szołtys, Duda, Jurkowski, Lebedyński.

• W składzie GieKSy Lebedyńskiego zastąpił Wołkowicz. Wynika to zapewne ze zmiany ustawienia. GKS zagra formacją 4-2-3-1 z defensywnymi Zejdlerem i Kalinkowskim oraz skrzydłowymi Wołkowiczem i Mandryszem.

• W sześciu meczach wyjazdowych GKS tylko raz dał odebrać sobie komplet punktów. Ogólnie zdobycz wyjazdowa wynosi 11 punktów.

• Drużyna MKS-u przegrała w sześciu meczach domowych tylko raz.

• Oby dzisiaj gospodarze byli gościnni również na boisku.

• Drużyna z Kluczborka dostała wyróżnienie od PZPN za najbardziej gościnny teren dla kibiców gości.

• Trójkolorowi mają dobre wspomnienia z ostatnich meczów z tymi rywalami. Wygrali w poprzednim sezonie 5:1 u siebie i na wyjeździe 2:1.

• Witamy ze stadionu w Kluczborku, gdzie GieKSa zagra w meczu 15. kolejki 1 ligi z miejscowym MKS-em.