0-1

• Mateusz Bartków (38)

Sandecja Nowy Sącz: Radliński - Kubań (89. Szeliga), Bartków, Piter-Bućko, Słaby, Danek (46. Piszczek), Baran, Gałecki, Trochim (67. Leszczak), Małkowski, Korzym.

GKS Katowice: M. Abramowicz - Czerwiński, Kamiński, Garbacik, D. Abramowicz - Foszmańczyk, Zejdler, Kalinkowski (59. Duda), Mandrysz (75. Praznovsky) - Goncerz (85. Prokić), Lebedyński.

W meczu 13. kolejki 1 ligi GKS Katowice wygrał na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 1:0.

Spotkanie od pierwszych minut mogło się podobać. Na boisko w Nowym Sączu wyszły dwie drużyny, które chciały grać ofensywnie i zdominować rywala. To Sandecji udało się na początku przejąć inicjatywę i wywierać większy pressing na GieKSie, ale solidnie spisywała się katowicka defensywa, która dopuszczała tylko do niegroźnych strzałów z dystansu. Kluczowym zadaniem było zatrzymanie szalejącego Macieja Małkowskiego, który często rozpędzał się i był nagroźniejszym punktem gospodarzy.

Po pierwszym kwadransie optycznej przewagi Sandecji GieKSa doszła do głosu i przejęła inicjatywę. W 15. minucie Mikołaj Lebedyński posłał groźną piłkę po ziemi przy prawym słupku, a stojący tam Paweł Mandrysz minimalnie jej nie sięgnął. Jeszcze lepszą szansę miał w 22. minucie Grzegorz Goncerz, ale nie wykorzystał idealnego podania w pole karne Alana Czerwińskiego i z pierwszej piłki trafił w słupek.

To nie był koniec pecha GieKSy w tym meczu. W 32. minucie sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym Sandecji i do jedenastki podszedł Goncerz. Niestety, tak jak w poprzednim sezonie na tym stadionie, nie wykorzystał tej szansy. Przestrzelił obok prawego słupka po ziemi i stare demony wróciły.

Do GKS-u w końcu jednak uśmiechnęło się szczęście w 38. minucie. Mateusz Abramowicz w swoim stylu zdecydował się na długie wrzucenie futbolówki w pole karne z autu, a Mateusz Bartków tak niefortunnie interweniował głową, że wpakował ją w okienko własnej bramki. Poza tym Sandecja nie zagroziła poważnie bramce GKS-u. Nie do przejścia byli w defensywie Mateusz Kamiński i Damian Garbacik.

Po przerwie GKS musiał odpierać zaciekłe ataki Sandecji. Znakomita postawa w bramce Mateusza Abramowicza i wybronienie „setek” Wojciecha Trochima oraz Macieja Korzyma uchroniły GieKSę w początkowej fazie pierwszej połowy przed stratą gola. Emocji w końcówce nie brakowało, sędzia pokazał dwie czerwone kartki. Sandecja była lepsza w drugiej osłonie, ale GKS pokazał nieustępliwość w obronie i zatrzymał szarżującyh rywali, za co otrzymał wysoką nagrodę. Efekt widoczny w tabeli.

W kolejnym meczu GKS czeka Śląski Klasyk. Mecz 14. kolejki z Górnikiem Zabrze przy Bukowej 23 października o godzinie 17:45.

• 96 min

• 95 min

Kamiński nabija rywala i zyskuje na czasie.

• 94 min

Próba lobu Lebedyńskiego nad poprzeczką.

• 93 min

Abramowicz broni strzał z dystansu Małkowskiego.

• 93 min

Korzym też musi opuścić boisko.

• 93 min

Korzym fauluje, dostaje drugą żółtą kartkę!

• 92 min

Lebedyński faulowany, rzut wolny dla GieKSy przy narożniku pola karnego.

• 91 min

To będą trudne chwile dla GieKSy, która gra w dziesiątkę.

Sędzia doliczył aż 6 minut...

Szeliga za Kubania.

Historia zatacza koło, Czerwiński z czerwoną kartką, Goncerz zmarnował karnego. Tylko tym razem prowadzimy!

To jego druga żółta kartka. Musi opuścić boisko.

Czerwiński otrzymuje żółtą kartkę za spowalnianie gry.

Szeliga gotowy do wejścia na boisko po stronie gospodarzy.

GKS teraz kradnie cenne sekundy. Spowalnia grę i wytrąca z rytmu Sandecję.

Prokić za Goncerza.

Żółta kartka dla Kubania za faul na Abramowiczu.

Na boisku cierpi teraz Garbacik. Potrzebuje pomocy, ale wraca powoli do siebie.

Prokić szykuje się do wejścia na boisko.

Potrzebny jest teraz dobry odbiór Dudy, na razie wywiązuje się dobrze z przerywania akcji rywali.

Abramowicz na lewym skrzydle, Garbacik na lewej obronie. Dwójkę stoperów tworzą Oliver i Kamiński.

Sandecja gra teraz też systemem 4-4-2. GKS wprowadził defensywne zmiany, aby bronić wyniku i kontrować.

Lebedyński nieczysto uderza w piłkę głową w polu karnym, szkoda.

Praznovsky za Mandrysza.

Kartka dla Goncerza za faul na Słabym.

Małkowski do Korzyma w pole karne, ten z półobrotu uderza tuż nad poprzeczką!

Sandecja próbuje teraz prostopadłych zagrań w pole karne, ale obrona GKS-u odczytuje te zamiary.Pracujemy solidnie na kolejne "zero z tyłu".

Na razie MVP meczu Mateusz Abramowicz. Ile to już razy ratował nam dzisiaj skórę!

Fantastyczna interwencja Abramowicza w bramce! Obronił bardzo mocny strzał głową Słabego!

GKS gra twardo i nieustępliwie w obronie. Dużo fauli, Sandecja ma pretensje do sędziego non stop. A GieKSa konsekwentnie swoje. Ambicja jest, charakter jest. I jeden cel!

Mocny strzał Foszmańczyka z ponad 25. metrów, daleko od bramki.

Druga zmiana w Sandecji. Trochima zmienia Leszczak.

Na boisku Sandecji emocji jest dzisiaj wiele!

Sandecja w pięciu meczach domowych nie przegrała żadnego. Czy dzisiaj będzie ten pierwszy raz?

Tempo spotkania spadło. GKS czeka na błąd Sandecji, która musi doprowadzić do remisu.

Strzał Trochima z rzutu wolnego z odległości 30 metrów nad bramką.

Duda za Kalinkowskiego.

Nasi fani w Nowym Sączu.

Garbacik wślizgiem zablokował Piszczka. Dobra gra stopera GKS-u.

GieKSa na razie przetrzymała falę ataków Sandecji, ale musi być czujna.

Abramowicz z lewego skrzydła w kierunku stojącego w polu karnym Goncerza, strzał kapitana GieKSy zblokowany przez Bartkowa.

Ostre wejście Czerwińskiego, za co zobaczył żółtą kartkę.

Znów Korzym! Tym razem jednak piłka w polu karnym prześlizgnęła mu się po łysinie, a był bardzo blisko bramki i Abramowicz nie miałby szans.

GKS teraz zepchnięty do defensywy, nie tak to powinno wyglądać. Sandecja nie będzie się mylić w nieskończoność.

Korzym z główki z bliska, broni znów kapitalnie Abramowicz!!!

Małkowski centruje piłkę z lewej strony, Garbacik na rzut rożny.

Sandecja z animuszem ruszyła na GieKSę. Chce za wszelką cenę odrobić stratę.

Oj zmroził teraz były gracz GieKSy krew w żyłach fanom GieKSy, próbował przelobować naszego bramkarza.

Abramowicz broni sytuację sam na sam Trochima!

Zaczynamy drugą połówkę!

Piszczek za Danka przed drugą połową.

• Oficjalny Sponsor Fortuna wspiera GKS!

Koniec 1. połowy.

Mandrysz już na nogach, Radliński jeszcze opatrywany.

Korzym za dyskusje zobaczył żółtą kartkę.

Mandrysz zderzył się z bramkarzem wychodząc sam na sam, sędzia uznał, że faulowany był golkiper gospodarzy.

Strzał z dystansu Kubania obok bramki.

Żółtko dla Zejdlera. Znów faulował.

Foszmańczyk z prawego skrzydła do Kalinkowskiego tuż przed pole karne, nasz defensywny pomocnik o włos myli się obok prawego słupka!

Korzym wychodził sam na sam, ale był na spalonym.

Wiele emocji w Nowym Sączu, bardzo ciekawy mecz, a co najważniejsze GKS prowadzi i będzie teraz wywierał presję na Sandecji.

Szczęście uśmiechnęło się do GieKSy! Abramowicz wrzucił piłkę z autu w pole karne, a Bartków tak niefortunnie interweniował, że wpakował ją głową w samo okienko!

Gol dla GieKSy!

Groźny strzał z dystansu Trochima mija nieznacznie lewe spojenie bramki GKS-u.

Teraz trzeba podnieść głowę, wykasować niepowodzenie i atakować.

Niestety, koszmar z poprzedniego meczu na tym stadionie wraca. Wielka szkoda naszego kapitana... Strzał po ziemi mija bramkę.

Goncerz strzela obok słupka, zmarnował karny jak w poprzednim meczu w Nowym Sączu.

Żółta kartka dla Danka.

Goncerz bierze piłkę...

Ręka w polu karnym i sędzia dyktuje rzut karny dla GieKSy!

Centra Czerwińskiego, Piter-Bućko zablokował piłkę kierowaną na głowę do Goncerza na 6. metrze.

Rzut rożny dla GieKSy, piłkę ustawia Czerwiński.

Trochim uderza z rzutu wolnego w okienko, ale zrobił to zbyt lekko i Abramowicz pewnie wyłapał tę próbę.

Garbacik zderzył się z wychodzącym na czystą pozycję Trochimem, za co otrzymał żółtą kartkę.

Mandrysz faulowany przez rywala we własnym polu karnym, od bramki zaczyna Abramowicz.

GKS dochodzi teraz do głosu, preferuje akcje prawym skrzydłem i zaczyna oddawać strzały, przed chwilą próba Kalinkowskiego zablokowana tuż przed polem karnym.

Foszmańczyk zobaczył żółty kartonik.

Niewiarygodne! Czerwiński idealnie zagrał z boku do Goncerza na 11-12. metr, a nasz najlepszy strzelec uderza w słupek! Wielka szkoda!

Foszmańczyk na prawą stronę do Czerwińskiego, prawy obrońca centruje piłkę na dłuższy, prawy słupek, lecz nikt tego nie zamykał.

Kalinkowski czyści pole karne po wrzutce Trochima z rzutu wolnego. Sandecja liczy na stałe fragmenty gry.

Trochim prostopadle do Danka tuż przed polem karnym GieKSy, ale przeczytał to Dawid Abramowicz.

Sandecja wyszła wysoko na GieKSę, utrudnia rozgrywanie piłki. GKS nie może dać się zdominować.

Co za okazja! Lebedyński wstrzeliwał piłkę na długi prawy słupek z boku, ale Mandrysz nie sięgnął jej wślizgiem! Było blisko!

Czerwiński z prawego skrzydła w pole karne w tempo do Mandrysza, ten uderza z główki w pełnym biegu, ale kilka metrów od lewego słupka.

Garbacik powstrzymał na linii szesnastki szarżującego Gałeckiego. Nasz najmłodszy defensor na razie pewny i spokojny w interwencjach.

Akcja Abramowicza lewym skrzydłem przerwana przez stopera w polu karnym.

Małkowski ponownie faulowany, GKS nie może pozwolić dać mu się rozpędzić. Jest na razie najgroźniejszy u gospodarzy.

Sandecja ruszyła na GieKSę i chce wywierać na niej presję. Na razie GKS to wytrzymuje, ale musi podejść też do przodu.

Garbacik blokuje groźne dośrodkowanie z prawej strony Małkowskiego.

Zejdler ponownie fauluje rywali, sędzia jeszcze upomina go słownie.

Trochim próbował bezpośredniego strzału na bramkę, piłka wylądowała w bocznej siatce.

Rzut rożny dla Sandecji, piłkę ustawia Trochim.

Kamiński wybija poza pole karne wrzutkę Trochima.

Zejdler faulował Małkowskiego, będzie rzut wolny na 25. metrze dla Sandecji.

Sandecja w ustawieniu 4-2-3-1 z Korzymem na szpicy i Trochimem na "dziesiątce".

Zejdler zatrzymał na 18. metrze szarżującego Małkowskiego.

Pierwszy gwizdek!

• Obie drużyny pojawiły się już na boisku. GKS w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach, Sandecja w biało-czarnych pasach.

• Spotkanie będzie sędziował Paweł Pskit.

• GKS po tej kolejce może być nawet liderem, ale warunki są dwa - musi wygrać w Nowym Sączu, a potknąć się muszą rywale.

• Trwa rozgrzewka!

• Na trudnym terenie w Nowym Sączu GieKSa nie wygrała od sezonu 2012/2013.

• Na ławce rezerwowych zasiądą: Nowak, Prokić, Szołtys, Duda, Praznovsky, Jurkowski, Sobków.

• Trójkolorowi wystąpią w takim samym składzie jak w ostatnim, wygranym meczu z Pogonią Siedlce.

• GieKSa ma co poprawiać w statystykach meczów z Sandecją. W poprzednim sezonie przegrała 2:4 u siebie i 0:4 na wyjeździe, czas zmienić bieg historii.

• Witamy ze słonecznego Nowego Sącza, gdzie w ramach 13. kolejki GKS zmierzy się z Sandecją.