1-0

Stal Mielec

GKS Katowice: M. Abramowicz - Pielorz, Kamiński, Garbacik, D. Abramowicz - Foszmańczyk, Duda (63. Wołkowicz), Kalinkowski, Prokić (67. Bębenek) - Goncerz, Lebedyński (83. Mandrysz).

Stal Mielec: Kozioł, Zalepa, Kiercz (86. Tall), Sulewski, Marciniec (73. Fonfara), Sobczak, Cholewiak, Bierzało, Prejs (65. Buczek), Liberacki, Radulj.

W meczu 10. kolejki 1 ligi GKS Katowice pokonał na własnym stadionie Stal Mielec 1:0 i zrównał się punktami z drugą w tabeli Chojniczanką.

GKS wystąpił w składzie, w którym pojawiło się kilka roszad w porównaniu z poprzednim meczem w Legnicy. W bramce kontuzjowanego Sebastiana Nowaka zmienił Mateusz Abramowicz. Pauzujących za kartki Alana Czerwińskiego i Łukasza Zejdlera zastąpili Tomasz Foszmańczyk i Sławomir Duda. Na prawą obronę przeszedł Łukasz Pielorz.

Mimo przemeblowanego składu katowiczanie pokazali swoją wyższość nad rywalem i stworzyli sobie kilka stuprocentowych okazji. Już w 3. minucie prowadzenie GieKSie dał Grzegorz Goncerz, którego strzał głową w polu karnym po asyście Łukasza Pielorza sprawił, że futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

Po strzelonej bramce GieKSa ani myślała spocząć na laurach w pierwszej odsłonie. Zyskiwała optyczną przewagę, oddawała strzały za sprawą szalejących w ofensywie Andreji Prokicia i Mikołaja Lebedyńskiego. Goście momentami byli zamknięci we własnym polu karnym i próbowali nielicznych kontr. Najgroźniejszą akcję przeprowadzili w 12. minucie, kiedy Szymon Sobczak uderzył płasko w obrębie szesnastki w słupek. To jednak GieKSa była faworytem i spokojnie mogła zakończyć ten mecz już przed przerwą.

W drugiej połowie GKS nie szarżował, tylko starał się utrzymywać przy piłce i wciągnąć Stal na własną połowę, by zadać decydujący o losach spotkania cios. Zachęcona tym przebiegiem drugiej połowy Stal dwukrotnie poważnie zagroziła GieKSie za sprawą Cholewiaka (jego próbę trafienia zablokował w ostatniej chwili wślizigem Kamiński) i Sobczaka (strzał z główki w polu karnym), a GKS musiał szukać sposobu, by nie doprowadzić do nerwowej końcówki.

Trójkolorowi odpowiedzieli w 77. minucie „bombą” Łukasza Pielorza z dystansu obok lewego słupka i wciąż czekali na błąd defensywy przyjezdnych, ale to goście mogli wyrównać w 85. minucie. Tylko efektowna interwencja Mateusza Abramowicza zapobiegła bramce z najbliższej odległości po „setce” Doriana Buczka. Na koniec to jednak GieKSiarze mogli cieszyć się z kompletu punktów i dziewiątego meczu bez porażki.

W kolejnym meczu GieKSa zmierzy się na wyjeździe z tyszanami. Początek meczu 1 października o 15:00.

• 94 min

• 92 min

GKS mądrze teraz utrzymuje się przy piłce i zyskuje cenne sekundy.

Zagranie Bębeneka do Foszmańczyka po lewej stronie pola karnego, jednak stoperzy zablokowali Tomasza.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Dobiega końca spotkanie, emocje będą do końca.

Kiercz opuszcza boisko, za niego Tall.

Niewiarygodna interwencja M. Abramowicza ratuje GKS przed bramką po strzale Buczka z najbliższej odległości!

Kamiński przecina piłkę we własnym polu karnym adresowaną do Buczka.

Mandrysz za Lebedyńskiego.

Garbacik uderza z główki po wrzutce w pole karne Foszmańczyka z rzutu wolnego, jednak łapie to Kozioł.

Kontra GieKSy, Lebedyński jednak nie zdołał dograć na lewym skrzydle do Foszmańczyka przed pole karne.

Ładny strzał Pielorza zza pola karnego, piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki Stali.

Kontra GieKSy, lecz Lebedyński zagrał niedokładnie przed pole karne z prawej strony do Bębenka.

M. Abramowicz teraz wiele ryzykował, ale skutecznie wybił piłkę na aut głową poza polem karnym.

Strzał z główki Sobczaka wcześniej faulował jednak Kamińskiego w polu karnym.

Marciniec schodzi, za niego Fonfara.

Żółty kartonik zobaczył Kiercz.

Bębenek zarobił żółty kartonik.

Bębenek za Prokicia.

Stal skutecznie dekoncentruje GieKSę i zaskakuje swoimi akcjami. Gospodarze muszą cały czas mieć się na baczności.

Kamiński w ostatniej chwili wślizgiem zatrzymuje Cholewiaka. Czas na pobudkę GieKSiarze!

Buczek zastępuje Prejsa.

Dudę zmienia Wołkowicz.

GKS na razie kontroluje przebieg meczu, ale nie może go to uśpić. Potrzebna jest kolejna bramka, która zamknie ten mecz.

Centrostrzał Lebedyńskiego z bocznego sektora boiska, nikt tego nie przeciął w polu karnym i futbolówka wylądowała w rękach Kozła.

Centra Prokicia na lewym skrzydle niecelna, od bramki zacznie Kozioł.

Okazja Stali, Zalepa uderza głową dwa metry obok lewego słupka.

Kalinkowski ukarany żółtą kartką.

GKS już tak nie szarżuje pod bramkę Stali. Chce wciągnąć gości na własną połowę i zaskoczyć drugim ciosem.

Abramowicz wrzuca piłkę z autu w pole karne, Lebedyński uprzedzony przez stoperów gości.

Dalekie podanie do Cholewiaka, szybszy jednak w polu karnym M. Abramowicz.

Stal rozpoczyna drugą połowę.

• Jest z nami na meczu także oficjalny sponsor Fortuna!

• Koniec I połowy.

Sędzia doliczył 1 minutę.

Duda z rzutu rożnego do D. Abramowicza, ten przymierza z główki kilka metrów nad spojeniem.

Lebedyński z ostrego kąta, blokuje jego strzał Zalepa.

Kalinkowski z dystansu mocno, ale niecelnie.

Goncerz uderza płasko, jego strzał blokuje Zalepa.

Strzał z dystansu Prajsa, który zastąpił w ostatniej chwili w składzie wyjściowym Głowackiego. Futbolówka pofrunęła wysoko nad bramką.

Dobre, prostopadłe zagranie Foszmańczyka do Goncerza, ten jednak nie zdołał przejąć w polu karnym szybkiej piłki.

Radość Goncerza po 1. golu! Trzeci mecz z rzędu z bramką na koncie!

Prokić prostopadle zagrywa do wpadającego w pole karne Lebedyńskiego, a Mikołaj uderza w bramkarza! Chciał puścić piłkę bramkarzowi "kanałem", nie udało się!

Goncerz przewracany w polu karnym, sędzia nie reaguje.

Tak bawimy się na meczu z naszym sponsorem Aasa Polska S.A.

Stoperzy GieKSy zatrzymują napastnika Stali w polu karnym.

Duda dostał żółtą kartkę.

Duda w kierunku Lebedyńskiego, blokuje to Bierzało.

Strzał Pielorza z dystansu, rykoszet i rzut rożny.

GieKSa zdominowała rywali, ale musi uważać na kontry.

Lebedyński uderza znowu w polu karnym, ale wysoko nad bramką!

Lebedyński uderza z półobrotu, ale jego strzał zablokowany przez Bierzałę.

Szymon Sobczak uderza w słupek w polu karnym.

GieKSa gra ustawieniem 4-4-2 i chce znowu trafić do siatki.

Wymarzony początek GieKSy, która szybko objęła prowadzenie.

Pielorz wrzuca piłkę z autu, a Goncerz strzałem pod porzeczkę z główki daje GieKSie prowadzienie.

Gol dla GieKSy!

Zaczynamy!

• Obie drużyny już na boisku. Stal w biało-granatowych strojach.

• GieKSa zagra dzisiaj po raz pierwszy z logo sponsora strategicznego Aasa Polska S.A.

• Jeśli GKS wygra, wskoczy na drugie miejsce w tabeli.

• Przed meczem minuta ciszy dla zmarłych: kibica oraz pracownika stadionu przy Bukowej.

• Spotkanie poprowadzi arbiter główny Mateusz Złotnicki.

• Na prawej obronie zobaczymy przesuniętego Łukasza Pielorza.

• W składzie GKS-u Kilka zmian. M. Abramowicz zastąpił kontuzjowanego Nowaka w bramce. Za kartki pauzują Zejdler i Czerwiński, w ich miejsce pojawili się w pierwszej jedenastce Foszmańczyk i Duda.

• GieKSa niepokonana od ośmiu spotkań zagra z beniaminkiem, który jeszcze w tym sezonie nie wygrał.